Wpis z mikrobloga

#window #macos
Mirki, prywatnie używam Windowsa, a w pracy używać Maca. O ile system i laptop mi się bardzo podoba to kompletnie nie mogę przyzwyczaicie się do skrótów klawiaturowych. Nawet takich podstawowych jak kopiuj wklej. Czy ktoś używa obu systemów jednoczesnie i potrafi się szybko przestawić? Zastanawiam się czy zmapować sobie przyciski na Macu (https://viktorreinok.medium.com/how-to-use-win-hotkeys-on-mac-and-in-your-favorite-ide-for-example-intellij-c125da1fd1f1) czy jednak postarać się przyzwyczaić (choć nie wiem czy to możliwe skoro korzystamy z dwóch systemów).

Programując w Intellij czuję się jak kaleka bez znajomości skrótów klawiaturowych ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak dopasować do siebie skróty klawiaturowe na macOs?

  • Przyzwyczaić się 86.4% (19)
  • Zmapować przyciski na takie jak Windows 13.6% (3)

Oddanych głosów: 22

  • 3
@Patres:

Czy ktoś używa obu systemów jednoczesnie i potrafi się szybko przestawić?

Tak ja używam, da się przyzwyczaić ale w serwisie i w domu mam klawiaturę z przyciskami mac osa, w laptopie mam windowsowską z 2015 i jakoś idzie
via Android
  • 0
@Chio_ Dzięki! Kurcze no ciężko mi sobie wyobrazić jak mózg może się przyzwyczaić do np. takiego kopiuj gdzie w windows jest ctrl + C, a w Mac Command + C, gdzie Ctrl i Command są w kompletnie innym miejscu. Teraz to robie nawet o tym nie myśląc, tak to będę musiał za każdym razem analizować jakiego systemu używam.
Czy ktoś używa obu systemów jednoczesnie i potrafi się szybko przestawić?


@Patres: Ja nie potrafię, więc przemapowałem pod Windowsem przy użyciu AutoHotkey ( ͡° ͜ʖ ͡°)