Wpis z mikrobloga

Mam deore 6100 1x12.Wymieniłem kasetę, łańcuch, długość łańcucha wg zaleceń Shimano dla pełnego zawieszenia, oczyszczony łańcuch z fabrycznej konserwacji, nasmarowany, śrubka B wg zaleceń, hak wyprostowany.

Moje wątpliwości/problemy:
1. bez problemu wrzuca i zrzuca w całym zakresie, ale na środkowych przełożeniach słychać lekkie „chrobotanie” - co to może być i jak diagnozować?
2. Czy sprzęgło ma być w pozycji „sztywno”? Z tego co czytam, to luzuje się go tylko przy ściąganiu koła, ale kiedyś gościu w serwisie powiedział mi, żeby sobie to zapinać tylko przy zjazdach, a przy normalnej jeździe odpinać, żeby delikatniej pracował napęd.
3. Śrubki H i L mogę dokręcić tak, żeby nie dało się wbić na skrajne przełożenie, ale nie mogę zrobić tak, żeby wyrzuciło poza zakres - śrubka traci kontakt z blaszką i dalsze odkręcanie nic nie daje. Czy tak powinno być?
#mtb #rower
  • 2
  • Odpowiedz
@pr0pr: 1. Brzmi jak nie do końca prosty hak, lub kwestia wykonania zębatki.
2. Mam zawsze na sztywno, nie chciałoby mi się manipulować ciągle delikatną dźwignia sprzęgła.
3. Śrubki h i l to tylko ogranicznik bez nich można spokojnie jeździć. Więc powinno tak być, że ogranicza tylko zakres ruchu i w trakcie pracy jest na granicy dotykania w skrajnych przełożeniach
  • Odpowiedz
ale na środkowych przełożeniach słychać lekkie „chrobotanie”


@pr0pr: Jak tylko na środkowych to pewnie się dotrze.

ale nie mogę zrobić tak, żeby wyrzuciło poza
  • Odpowiedz