Wpis z mikrobloga

Mam taki przypadek: mam bieznie z Decathlonu Powerdeck 100. Raz na 3-4 odpalenia biezni wywala mi korek (tylko ten z obwodu do ktorego jest podlaczona). Moge ja wlaczyc, wyswietlacz sie wlacza, wciskam start i w momencie w ktorym rusza pas biezni nagle pstryk - i korek wyskakuje. Zastanawiam sie o co biega, bo nie dzieje sie to za kazdym razem.
Na elektrodzie jest jakis temat o tym, ale srednio rozumiem.
Bezpiecznik to CLS6-B16.

#elektryka
  • 15
  • Odpowiedz
@bacanahali: @bacanahali żaden bezpiecznik b25!!! Skok napięcia występuje a bardziej pik ponieważ uruchamia się silnik więc do zabezpieczenie należy użyć c16 a nie żadne wieksze B25. Jak chcesz coś doradzać to wypadało by się zapoznać pierw z temacie bo takimi radami możesz komuś spalić instalację bo nie wiesz w jakim stanie jest instalacja i czy czegoś niema jeszcze w tym obwodzie.
  • Odpowiedz
@Snake_killer: jeszcze tak dodam że zwiekszanie zabezpieczeń nie likwiduję problemu a tylko je maskuje i jest coś takiego jak stopniowanie zabezpieczeń które też nie zostało wymyslone bez powodu
  • Odpowiedz
  • 0
@kacappylon: @SuperZenek @Snake_killer @wypokowy_expert

W tym obwodzie na stale są wpięte 2 monitory i komputer, czasem drugi komp i telefon się ładuje oraz access point tez na stale. Instalacja z roku 2015. Dodam, ze jak podłączam inne urządzenia o mocy 1500-2000W to się nic nie dzieje. Bieżnia ma niecałe 1000W mocy. Najbardziej zastanawiające jest to, ze nie dzieje się tak za każdym odpaleniem, tylko jak napisałem raz na 3-4 razy. I
  • Odpowiedz
Najbardziej zastanawiające jest to, ze nie dzieje się tak za każdym odpaleniem, tylko jak napisałem raz na 3-4 razy. I to ewidentnie w momencie w którym ma się załączyć napęd pasa.


@bacanahali: prąd rozruchowy przy odpalaniu silnika 1kW to jest już spory, podtrzymuje teorię o trafieniu nieodpowiednio w sinusa. Pożyczyłem od znajomego ukośnicę i kurła też losowo wywalała B16, sprawdzałem nawet na różnych obwodach, nic innego nie było podłączone - remont
  • Odpowiedz
@bacanahali: Piszesz, że bieżnia ma niecałe 1000 W. Dla porównania podam Ci inne urządzenie z silnikiem - mała, dość oszczędna zamrażarka, która podczas normalnej pracy bierze ~45 W, w momencie rozruchu potrafi przez ułamek sekundy wziąć ponad 6A, co odpowiadałoby mocy ~1400 W. Mierzyłem jaki prąd rozruchowy mają urządzenia w domu bo chciałem się rozeznać jaki agregat prądotwórczy pociągnie mi całość.
  • Odpowiedz