Wpis z mikrobloga

Napiszę Wam coś co myślę odnośnie tej #wojna
Rozumiem rolników, rozumiem zwykłych ludzi, rozumiem też geopolitykę i miejsce w jakim leży nasz kraj. OD WIEKÓW, Interesuję się historią i czytam/słucham na jej temat. Nie jakoś mega ambitnie aby rozkładać na atomy wszelkie powstania, ruchy, jakkolwiek jestem z rocznika 82 i nie łatwo mnie zrobić w ch tandetnymi clickabaitowymi wywiadami z "ekspertami" - które też przelecę. Teraz do Meritum. Sami Rosjanie napisali duuużo o Rosji, bardzo dużo. I w tych dziełach (które czytałem lub słuchałem) zawsze ale to zawsze pojawia się grupa, osoba, ktoś kto ma władzę i stoi ponad człowiekiem słabym, zwykłym. Oni dla niego nie chcą dobra, oni chcą go zniszczyć, zgwałcić, ograbić, zrobić z niego swoje narzędzie. Korupcja to jest słowo klucz w rosyjskim mirze. Ja doskonale pamiętam jak miałem kilka lat i idąc z Mamą do lekarza "specjalisty" brało się czekoladę lub kawę której na codzień w domu nie było. I jak ten władca odnosił sie do Mamy. Rugał ją zamiast dać wskazówki. To jest coś niewyobrażalnego z czym mierzymy się teraz aby to znowu do nas nie doszło. Nie boję się ruskich bo honor mam w duszy, a siłę w dłoni. Ale musicie zrozumieć, wszyscy! Że nie ma lepszej opcji dla Polski niż trzymać kacapów jak najdalej od nas! ile by to nie kosztowało to wole być w polskiej biedzie (lub na emigracji) niż pod ruskimi rządami. Amen!
  • 2
@niemowienie: Nasze cywilizacje róznią się na poziomie podstawowym. Cywilizacja zachodnia gdzie dobro jednostki jest nadrzędne, oraz wschodnia gdzie liczy się cel, a jednostka nie ma dużego znaczenia. Która jest lepsza do życia jest jasne, ale do przetrwania to zdania mogą byc podzielone.
@Petururururu: do przetrwania cywilizacji owszem, ale co to za cywilizacja która nie szanuje życia swojego obywatela, mieszkańca, poddanego? To jest opcja dla głupiej małpy która skręca kark małym szympansom bo nie jest ich biologicznym ojcem, nie myśląc że można wychować i nauczyć walczyć przy swoim boku o plemie. Tak nie wygląda postęp ani rozwój, to jest degrengolada. Nie można skazywać części społeczeństwa na wyzysk, gwałt, morderstwa tylko dlatego że tak.. Było