Wpis z mikrobloga

Mówi się że nadchodzi koniec eldorado i za chwilę programiści stracą prace. Dlatego pytam, macie jakiś plan B.

Ja szczerze przyznam że nie wiem co mógłbym robić oprócz programowania.
Potrafię naprawiać komputery, no ale ponoć serwisy padają. Umiem jeszcze robić pizze, chleb i zajmować się pomidorami no ale to wszystko wymaga kasy. Z jakąś gastronomią typu kebab w budce też pewnie bym sobie poradził.

Ewentualnie mogę zostać youtuberem i odwalać jakieś szajsy za donejty.

A u was jak to wygląda? Co zrobicie gdy nadejdzie koniec eldorado?

#pracait #programista15k

Jak myślisz co Cię czeka gdy eldorado się skończy?

  • bezrobocie 16.2% (22)
  • odkładałem więc życie rentiera 9.6% (13)
  • sexworking 29.4% (40)
  • praca fizyczna 16.2% (22)
  • praca umysłowa niezwiązana z it 11.8% (16)
  • jakiś helpdesk 1.5% (2)
  • zawód nauczyciela (ponoć brakuje) 1.5% (2)
  • administracja, devops 5.9% (8)
  • gwiazda yt, z grupą hejterów na wykopie 2.2% (3)
  • nie wiem, to mnie nie dotyczy 5.9% (8)

Oddanych głosów: 136

  • 13
@peoplearestrange: ej no przecież ktoś tam jeszcze pracuje w tych normalnych firmach IT jest tylko wsparciem

w sumie przyznam że z góry uznałem że AI jest do dupy więc nie analizowałem tego końca eldorado ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@K-S-: Przed wejściem do IT pracowałem jako prawnik, więc albo do tego wrócę, albo pójdę do urzędu i będę sobie klepał jakieś bezsensowne pisma, bo w tym też mam papiery i exp. A jak i to się okaże niemożliwe, to wtedy się zacznie myśleć. Wszystko mi jedno, co będę robił, byle się dało utrzymać na minimalnym poziomie.
@K-S-: pójdę pewnie na produkcję, o ile znajdę pracę. Od dawna też kusi mnie praca maszynisty, więc bym spróbował z robieniem kursu. W ostateczności jest jeszcze rolnictwo, teść ma kilka hektarów, które oddał w dzierżawę, w mojej rodzinnej okolicy ludzie obrabiający pola to już emeryci robiący to, bo lubią i nie ma kto po nich przejąć, to mógłbym od nich próbować dzierżawić.

Ja od dość dawna i tak myślę nad rzuceniem