Wpis z mikrobloga

@huntforfur: nie ma w tej chwili większej zależności w cenie.

Rodziców oglądasz, żeby wiedzieć jaki typ psa chcesz wybrać z wyglądu, jakie mniej więcej predyspozycje do aktywności itd.

Szczeniak odpowiednio długo uczy się zachowań od rodziców/rodzeństwa, bo później może być spory problem

Chyba że po prostu trollujesz i dlatego wstawiona malina zamiast holendra
@huntforfur: Po pierwsze primo zobacz czy hodowca jest zarejestrowany w ZKwP (wszystkie inny związki w Polsce to rejestracja burków i dachowców jako „rasowych”). Z zagranicy szukaj hodowców zarejestrowanych w ichniejszy związkach współpracujących z FCI. Na stronie ZKwP masz nawet opisane co możesz zrobić przed zakupem https://www.zkwp.pl/zanim_kupisz.php

Po drugie primo możesz odwiedzić wystawy organizowane przez ZKwP https://zkwp.pl/wystawy.php?rok=2024
Sprawdź tylko czy jakikolwiek pies z tej rasy która Cię interesuje jest wystawiany. Wystawy to
@PiesTaktyczny: a jednak ktoś rozpoznał xd
tak wstawiłem innego.

Mam już psa, więc wzorce mógłby brać od niego i się uczyć, fajnie też od małego go mieć je przy sobie, bo owczarek urosnie duzy, a ten ktorego mam to jakies 13kg więc będzie o połowe mniejszy w przyszlosci, i tak sobie pomyslalem ze ten mniejszy bedzie dyrygował tym wiekszym trochę z przyzwyczajenia że jako szczeniak był słabszy od niego xd
nie
@bsuuuh: aha czyli tylko sie dowiedzialem że kilka tysiecy.
no to dzieki za porade xd
teraaz jest coraz wiecej tych owczarkow wiec moze cena spadnie.
Ale ciekawe też czy nie jest tak, że najlepsze są oddawane do służb a odpady idą dla takich jak ja.
@huntforfur: cena z dobrych hodowli raczej nie spada. Czasami może trafi się jakiś ostatni szczeniak, jeśli w ogóle który trochę dłużej schodzi, ale to rzadko. Poszukaj sobie na fb czy olx po ile chodzą te z dopiskiem FCI lub ZKwP, ale jak chcesz z dobrej hodowli to musisz zapłacić.
@bsuuuh: mhm
gdzieś widziałem że tylko w dobre ręce oddają, ciekawe czy robią jakieś testy dla nowego wlasciciela xd
mój kuzyn kupił sobie jakiegoś takiego lessi, to najpierw jezdzili kilka razy się oswajać z psem a dopiero potem mogli kupic