Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz w życiu styczność z mieszkańcami wsi miałem w technikum. Byłem w ciężkim szoku jaka jest przepaść intelektualna pomiędzy ludźmi z miasta a ludźmi ze wsi. Ten sam kraj, to samo województwo i raptem kilkanaście kilometrów różnicy w miejscu zamieszkania a taka nieprawdopodobna różnica w obyciu, wysławianiu się, mentalności.

Cztery lata wyjałowienia intelektualnego od obcowania z tymi "ludźmi" sprawiło że wpadłem w depresję. Trauma była tak wielka że własne miasto przestało być dla mnie miejscem gdzie czułem się dobrze. Dopiero wyjazd na studia do innego miasta sprawił że odzyskałem radość z życia. Oczywiście po jednym semestrze musiałem zmienić kierunek jaki początkowo wybrałem, ponieważ moje zdolności naukowe drastycznie spadły przez te cztery lata i gdybym zaraz po gimnazjum poszedł na studia lepiej bym sobie na nich poradził.

#przemyslenia #protest #wies
  • 14
  • Odpowiedz
@JajkaNieMajaBialek: Chyba w ego tych wieśniaków z którymi miałem nieszczęście mieć do czynienia. Myśleli że są nie wiadomo kim a ledwo z klasy do klasy zdawali a teraz robią za minimalną w pizzeriach i fast-foodach zgodnie z ich wykształceniem gastronomicznym. Gównem byli i gówno osiągnęli.
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn
Aż mnie ciekawi, jak to wyglądało. Rzecz w tym, że w swoim mieście uczęszczałeś do technikum gastronomicznego razem z ludźmi z wioski i te cztery lata przebywania z nimi w szkole wyjałowiły cię intelektualnie?
  • Odpowiedz
@Lecerdian: Dokładnie tak. Dostałem depresji i wszystkiego mi się odechciało. Jednak gdy znowu znalazłem się wśród ludzi na moim poziomie intelektualnym (a nawet wyższym ode mnie) to wszystko wróciło do normy.

Przerobiłem bycie najmądrzejszym wśród jełopów i najgłupszym wśród inteligentów i zdecydowanie druga opcja wygrywa.
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn
A skąd ty się tam znalazłeś? Coś stanęło na przeszkodzie, aby obrać szkołę z wyższym poziomem bądź zmienić w trakcie?

Miałeś kontakt tylko z tymi ludźmi? Co ze znajomymi na wyższym poziomie intelektualnym? Jak w ogóle szlifowałeś, dbałeś o swój intelekt?

Trochę też tego nie rozumiem - skoro na ciebie tak bardzo wpłynęły cztery lata przebywania z nimi w szkole, to, jako osoba inteligentna, dlaczego piszesz o nich brutalnie "podludzie", skoro
  • Odpowiedz