Wpis z mikrobloga

#rower

Hej, pogoda coraz bardziej dopisuje, chyba trzeba się w końcu szykować do sezonu rowerowego.

Jestem laikiem, rocznie robię sobie w sezonie wiosna-lato ~1000 km i mam pytanie odnośnie #serwisrowerowy, gdyż jak w październiku wstawiłem rower do garażu, tak sobie stoi i czeka.

Przed sezonem zrobić następujące rzeczy: podstawowa konserwacja, taka jak regulacja przerzutek, smarowanie linek, smarowanie / wymiana łańcucha, wymiana klocków (strasznie piszczą przy hamowaniu, chyba muszę też wymienić łożysko - przy przejechaniu kilku km zaczyna się lekkie "stukanie" w prawym pedale, zależy mi też także na wymianie wszelkich śrubek, gdyż zdarzyło mi się w poprzednim sezonie że przy jeździe siodełko się "obluzowało" i jeździło przód-tył, to samo z kierownicą.

Czy serwis typu bikemia zrobi to w miarę od ręki? Na jaką kwotę powinienem się szykować?
  • 4
  • Odpowiedz
@Ucho1899 kup sobie książkę pt naprawa i serwisowanie roweru górskiego Leonarda zinna i zrób to po prostu sam. Ja dla siebie i swojej różowej robię to od lat i nie muszę czekać w żadnej kolejce i płacić. A i tutoriale na YT masz od metra więc to żaden problem
  • Odpowiedz
Kup przymiar do łańcucha i sprawdzaj czy się wyciągnął. Jeśli robisz 1000km i regularnie go czyscisz i smarujesz to on ci posłuży na lata. Szkoda kasy co rok wymieniać łańcuch
  • Odpowiedz