Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego Ukraina tak bardzo chce odzyskać Donbas i Ługańsk? Z tego co wiem to tam większość ludności to pochodzenia ruskiego. Nawet Ukrainiec w pracy o tym mówił bo sam pochodzi ze wschodu Ukrainy. Onintam w większości czują się ruskimi a nie ukraincami. Na co to Żełenskiemu?
#ukraina
  • 12
  • Odpowiedz
@kupczyk: skąd wiesz że większość się tam czuje Rosjanami?
To że większość tam.mowi po rosyjsku to inna sprawa, to dość skomplikowane

Tzn teraz pewnie już większość się czuje Rosjanami, bo większość Ukraińców stamtąd uciekła, a przyjechali ruscy kolonizatorzy po 2014, stąd też referendum mogłoby się odbyć jedynie gdyby mogli głosować ludzie, którzy stamtąd emigrowali po 2014
  • Odpowiedz
@kupczyk: jak by ruscy powiedzieli, że krym i donbas jest ich i wycofali się z pozostałych terenów to myślę, że duża część ukraińców by na to poszla, ale fiutin chce całej ukrainy
  • Odpowiedz
  • 5
@kupczyk ja mam odwrotne informacje. W pracy mam 3 z Mariupola i 3 z Donbasu. Mówią otwarcie że sama ukr w porównaniu z Polską to syf ale russkimi się nie czują. Nie wrócą czy będzie ukr czy roSsija
  • Odpowiedz
@kupczyk: no to też nie jest tak, że jeden powie to tak jest
Ja znam kilka osób stamtąd i każdy ma inne poglądy
Teraz już nie ma jak sprawdzić jakie były nastroje przed 2014
To nie mieszkańcy tamtych rejonów rozpoczęli "wojnę" separatystyczna tylko przybyli z Rosji koledzy girkina
  • Odpowiedz
@kupczyk popatrz sobie na wikimapie ile tam jest przemyslu ciezkiego, praktycznie co jeden taki Bachmut to huta albo rafinera wielkosci naszej nowej huty. Ostatni skrawek jaki im zostal to slowiansk i krematorsk. W krematorsku masz potezne zaklady produkujace gigantyczne prasy, jeden z nielicznych takich na swiecie i chyba jedyny jaki pozostal w demoludach. Jako ciekawostke powiem ze stany w specjalnym programie zbudowaly 5 takich pras w latach 50 i mozna powiedziec ze
  • Odpowiedz