Wpis z mikrobloga

Siemanko, możecie mi powiedzieć jak wygląda zasilanie centrali alarmu? Remontuje mieszkanie w bloku na parterze i chce wrzucić też alarm, czujniki okien(wszystko bezprzewodowe) itp ale kwestia która mnie zastanawia jak wygląda zasilanie centrali takiego alarmu? Normalnie doprowadzam kabel elektryczny z rozdzielni/gniazdka? Bo podejrzewam że nie jest to na wtyczke do gniazdka xD ani na jakieś ładowanie bo to chyba jest bezobsługowe urządzenie.

Pytam bo wylewka już niedługo a sufity zamknięte i jak trzeba puścić zasilanie to mogę to jeszcze zrobić na tym etapie

#remontujzwykopem #alarm #bezpieczenstwo
  • 4
  • Odpowiedz
@Boroborro: jak już remontujesz to dlaczego chcesz bezprzewodowo zamiast pociągnąć kabelki?
Zakłucić banalnie prosto, baterie trzeba zmieniać raz na 2 lata, cena 30x wyższa niż zwykły kontaktron (150zl vs 5zł).
Ja mam kilka bezprzewodowo satela ale wiem, że przy remoncie na 100% pociągnę przewody tam gdzie teraz mam bezprzewodowe. Jednej manipulator też mam bezprzewodowy ale działa z takim opóźnieniem, że...
Jak planujesz robić obwodowe w oknach/drzwiach to dobrze mieć albo kamerę albo też czujniki ruchu. Jak czujnik w oknie zwariuje to zawsze masz coś czym upewnisz się czy to awaria czy ktoś rzeczywiście wlazł. Poza tym jak włażą oknem (balkonowym) to prędzej je rozbija niż otworzą.

Bezprzewodowo to sobie można dodać np. czujkę zalania przy pralce czy pod zlewem
  • Odpowiedz