Wpis z mikrobloga

W grudniu, całkiem randomowo trafiłem do sklepu muzycznego popatrzeć sobie na pianina cyfrowe.
W tym całym ambarasie sprawdzania kolejnych opcji, zacząłem grać na Yamaha Montage MX8.
Jako, że całe życie grałem na najprostrzych instrumentach z klasy ekonomicznej, to mi zwyczajnie szczena opadła słysząc co ten kombajn potrafi...
Sprzedawca widząc mój entuzjazm, podał mi słuchawki i pozwolił się bawić.
Spędziłem tak bite dwie godziny i nie przeciągałem swojego grania dłużej, tylko dlatego, że musiałem się już zbierać na lotnisko.
Od tamtego czasu ciągle mi siedzi w bani, żeby wydać 21k na kupno mx8, ale hamuje mnie to, że ten spory wydatek, mimo, ze bedzie mi sluzyl po kilka godzin w tygodniu, to będzie zwykła zabawą i nie zwróci mi się ekonomicznie.

Jak Wy takie wydatki odbieracie?
Myślicie, że warto wydać kupę kasy na hobby i chwile szczęścia?

#produkcjamuzyki #przemyslenia
Mvchyc - W grudniu, całkiem randomowo trafiłem do sklepu muzycznego popatrzeć sobie n...

źródło: temp_file3559093726083289200

Pobierz
  • 9
@Mvchyc: znajdź alternatywę o połowę tańsza. Na pewno Yamaha, znając tą firmę, ma w swojej ofercie coś grającego identycznie, ale z mniejszymi możliwościami/ ilościami dźwięków/ ograniczona funkcjonalnością.
Za 10k to jeszcze dla hobby, jeszcze tak wspaniałego jak muzyka jest ok.
Pamiętaj, te 20k, że jeśli to nie jest gówno, to zawsze taniej, ale sprzedasz i część kasy odzyskasz.
Ludzie motocykle drożej kupują dla hobby, nie jako codzienny transport i nie jeżdżą.
@Mvchyc jeśli byłoby to narzędzie do zarobku to ok , ale jako hobby jednak sporo. Jednak jeśli Cię stać to czemu nie, lepsze to niz np drogie auto wg mnie.Ja mam muzyczna rodzinę ,ale instrumenty dęte (lub dęte drewniane) są raczej tańsze. Taki saksofon za 10 tysi np ,albo klarnet chyba za 3 tysie ¯_(ツ)_/¯
via Android
  • 0
@mwicat Popatrzyłem na filmiki odnośnie obu i ta yamaha MOD x6+ ma podobne bajery jak montage mx8, tylko trochę w ograniczonej wersji.
Spróbuję podjechać do Thomann'a i potetsowac!
Jeśli przypasuje, to kupię też fajny sprzęt za 4 razy mniejszą kasę
Ps. Wiem, ze to zajebista firma, ale nie wiem czemu te rolandy mi nie do końca podchodzą
@Mvchyc drogo, ale porządne instrumenty kosztują swoje. Jak chcesz kalkulować czy Ci się to zwróci to nie warto nawet brnąć dalej - nie kupować. Natomiast ja bym tego tak nie liczył bo przecież przyjemności mają prawo być drogie.