Wpis z mikrobloga

Basia mówi- szanuj zieleń( ͡° ͜ʖ ͡°) "Makrografika"

Biedroneczki są w kropeczki. Moja poza kropeczkami ma całą masę sprzętu. Ma na imię Barbara i generalnie jest bardzo zapracowana.
Pomaga Ci w ogródku, bo wie, że jako człowiek nie widzisz pewnych rzeczy. Jesteś za duży. Brak Ci odpowiedniej perspektywy. Na wszystko patrzysz z góry, a to czasami trzeba się przyjrzeć z bliska. Małe rzeczy naprawdę mają znaczenie!
Basia nie ma pretensji. Ona nie jest taka. Ma tylko prośbę, byś szanował zieleń, którą ona kocha. To jej dom. Naturalne środowisko.

Wlazła mi na biurko. W ogóle nie zważając na to, że mi przeszkadza w projektowaniu grafik. Zatrzymała się na tablecie. Pogadaliśmy chwilę. Pochwaliłem ją, za jej pracowitość. No i że jest taka piękna! Tutaj Anglosasi lepiej to wyrazili nazywając ją "Ladybird". Piękna Pani latająca-tak bym to ujął.

Niewiele owadów wzbudza we mnie tak ciepłe uczucia jak ona.
Większość insektów jak muchy, komary czy pluskwy uruchamiają we mnie tylko niechęć i odruch zdeptania, który czasami powstrzymuje.
A wobec Basi nie. Jej się przyglądam, pozwalam nawet chodzić po mojej dłoni, tak delikatnie by nie wystraszyć maleństwa. Później ją puszczam. Niech frunie. Kiedyś myślałem, że do nieba, ale to bujda. Leci po prostu pracować do innego ogródka. Aż się cała zaczerwieniła jak jej to wszystko powiedziałem. Tylko nie na twarzy a na skrzydełkach. Biedronki czerwienią się na skrzydełkach.

A ja sobie pomyślałem, że jeżeli coś nam się w innych stworzeniach naprawdę podoba, to warto im to mówić! Nawet jeśli są ludźmi.
To też stworzenia.

Dawno dawno temu, za wsiami i za dolinami to zielony był moim ulubionym kolorem, zanim czerń totalnie zdominowała moje preferencje kolorystyczne. Przynajmniej jeżeli o garderobę chodzi.
Niemniej zieleń wciąż szanuje. Basi się to podoba.

Super, że doczytałeś aż dotąd! Tę część możesz już spokojnie zignorować. Załącze tutaj link do mojego profilu, gdzie będzie można znaleźć Basię oraz inne stwory wizaalne. Kocham tworzyć obrazy, photomanipulacje, grafiki itd. Ogólnie wszelka zabawa obrazem mnie jara. Wciąż nie zajmuje się tym pełnoetatow, a bardzo chciałbym. Dlatego wybaczcie, że bezczelnie wrzucę tutal link do mojego instagrama Jak ktoś ma ochotę zerknąć, to zapraszam!

#grafika #biedronka #owady #tworczoscwlasna
InphireZone - Basia mówi- szanuj zieleń( ͡° ͜ʖ ͡°) "Makrografika"

Biedroneczki są w ...

źródło: BASIA

Pobierz
  • Odpowiedz