Wpis z mikrobloga

Trzeba być niezłym psychopatą, żeby skazywać kogoś niewinnego na dekady bólu i cierpienia zakończonego śmiercią. Wychodzi na to, że istnienie inteligentnych gatunków jest niemożliwe bez wyparcia zasad moralnych. Coś jest zatem nie tak u samych podstaw życia, czy nawet fundamentalnych praw fizyki. Jeśli hipoteza wielu wszechświatów jest prawdziwa, to żyjemy w jednym z tych #!$%@?
#przegryw #antynatalizm
  • 9
  • Odpowiedz
@Corvinisatio: nie zgadzam się na nazywanie pronatalistów psychopatami z jednego prostego powodu - oni czują, że chcą dobrze i myślą, że robią dobrze. Nazywając pronatalistów psychopatami nie przekonasz nikogo do przemyślenia czy argumenty antynatalistyczne są logicznie poprawne a jedynie spowodujesz reakcję obronną, czyli jeszcze większy mur, przez który potem już nie da się przebić spokojną rozmową na poziomie. Pamiętaj, że nikt nie decyduje o tym jakie ma poglądy.
  • Odpowiedz
  • 0
@P35YM1574: Nie jest moim zamiarem przekonywanie kogokolwiek. Zmiana obecnego stanu rzeczy jest niemożliwa. Sam będę miał dzieci jak będę miał okazję, bo jestem egoistycznym #!$%@? i czuję taką potrzebę
  • Odpowiedz
Nie jest moim zamiarem przekonywanie kogokolwiek.


@Corvinisatio: Co więc było Twoim zamiarem?

@Neko-chan51 Dzięki! Mało się udzielam, dlatego jak już coś piszę to maksymalnie staram się zachować kulturę i pisać tylko na temat. Nie zawsze się niestety udaje. Ale mam alergię na nieprawdziwe zdania, których nikt nie prostuje. Przecież słowo "psychopata" ma określone znaczenie, tutaj zostaje użyte błędnie i złośliwie, jak można tego nie sprostować? Za to za zdanie

Coś jest
  • Odpowiedz
  • 0
@P35YM1574: Dzielę się przemyśleniem. Czemu niby psychopata jest użyte błędnie? To słowo oznacza kogoś okrutnego, bez empatii, bez poczucia winy. Wszystkie te cechy trzeba mieć, żeby kogoś niewinnego skazać na śmierć w powolnych mękach
  • Odpowiedz
@Corvinisatio: Przecież napisałem w pierwszym komentarzu, zacytuję siebie:

nie zgadzam się na nazywanie pronatalistów psychopatami z jednego prostego powodu - oni czują, że chcą dobrze i myślą, że robią dobrze


Czyli osoby, które nazywasz psychopatami nie spełniają nawet Twojej własnej definicji

To słowo oznacza kogoś okrutnego, bez empatii, bez poczucia winy.


To jest wg mnie oczywiste, że to nie okrucieństwo lub brak empatii jest tym czynnikiem odróżniającym pronatalistów od antynatalistów.
  • Odpowiedz
@Corvinisatio: Bardzo fajna myśl i pięknie sformułowana.

Zmiana obecnego stanu rzeczy jest niemożliwa.


To jest przykre w #!$%@?, latami nad tym ubolewałem. Prawdziwy chad zbawiciel ludzkości to #!$%@?łby ten świat co do cząsteczki DNA upewniając się, że nic więcej tutaj nie wyewoluuje, a nie jakieś jezusy, mahomedy i inne tego typu cope wynalazki.

Sam będę miał dzieci jak będę miał okazję, bo jestem egoistycznym #!$%@? i czuję taką potrzebę


To mi
  • Odpowiedz
Bez sensu, twierdzisz że są nieświadomi że ich dziecko umrze? Mało kto jest aż tak głupi


@Corvinisatio: ta okoliczność jest nieintencjonalnie nieuwzględniana. Dodatkowo 100% ludzi jest na tyle "głupia", że nie myśli o śmierci non stop i przez większość czasu zapomina, że umrze.
  • Odpowiedz