Wpis z mikrobloga

Ogólnie to coraz bardziej zaczynam się opowiadać za postgenderyzmem. W pewnym sensie lepiej by było jakby społeczeństwo całkowicie wyeliminowało ocenianie jednostki przez pryzmat płci i skoncentrowało się całkowicie na jej kompetencjach i użyteczności dla dobra ogółu. Oczywiście występuje to zarówno przeciwko ideologi konserwatywnej dla której jasny podział płciowy to świętość jaki i lewicy która z płciowej tożsamości uczyniła jakiś przedmiot osobistej cnoty. Bynajmniej nie uważam by tworzenie coraz to nowych konstruktów płciowych przyczyniało się do zacierania różnic miedzy ludźmi. Raczej jedynie je wzmacnia. Oczywiście mówiąc o płci mam tu na myśli płeć kulturową. Istnieją jeszcze różnice biologiczne, ale zgodnie z ideologią postgenderyzmu te pewnie będą też zanikać wraz z rozwojem technologii.

#revoltagainsthemodernworld #polityka #filozofia #socjologia #4konserwy #neuropa
Al-3_x - Ogólnie to coraz bardziej zaczynam się opowiadać za postgenderyzmem. W pewny...

źródło: jjyyj

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
wyeliminowało ocenianie jednostki przez pryzmat płci i skoncentrowało się całkowicie na jej kompetencjach i użyteczności dla dobra ogółu


@Al-3_x: Jedno wynika z drugiego nie da się tego rozdzielić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii: Ma znaczenie tylko w kwestiach fizycznych i to też nie zawsze (na poziomie indywidualnym kobieta jak najbardziej może być silniejsza od mężczyzny). Wzrost znaczenia kobiet w społeczeństwie jest w dużej mierze efektem rozwoju gospodarki opartej na usługach gdzie kobiety mogą radzić sobie równie dobrze, a nawet lepiej niż mężczyźni.
  • Odpowiedz
Ma znaczenie tylko w kwestiach fizyczny


@Al-3_x: Nie tylko. Ludzie nie są równi.

Wzrost znaczenia kobiet w społeczeństwie jest w dużej mierze efektem rozwoju gospodarki


Tak właściwie to skutek I wojny światowej. Podobne zjawisko zaobserwowaliśmy u szympansów, na wolności samice są czasem bite lub gwałcone za jedzenie, bo w naturze szympansy konkurują z gorylami o zasoby. Natomiast w niewoli gdzie te małpy mają nieograniczony dostęp do pożywienia samice łączą się
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii:

Nie tylko. Ludzie nie są równi.


Tak, ale właśnie nie są równi na poziomie indywidualnym. Kobieta może mieć 180 IQ, znać kilka języków i być geniuszem z matematyki i informatyki i będzie z niej większy pożytek społeczny niż ze 100 mężczyzn o IQ
  • Odpowiedz
Kobieta może mieć 180 IQ, znać kilka języków i być geniuszem


@Al-3_x: Może ale to nie jest norma. Raczej skupmy się na ogólnych prawidłach, a nie wyjątkach. Kobiety biologicznie są mniej wrażliwą płcią, dlatego selekcja dotyczy głównie mężczyzn. Więcej kobiet ma IQ bliższe średniej gdzie u mężczyzn dominują skrajne wartości. Ale IQ to akurat zły przykład dymorfizmu płciowego, no to wskaźnik populacyjny, a nie osobniczy.

Po pierwsze co to za durne porównanie szympansów i
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Ale jak to sobie wyobrażasz? Nagle czarni, kobiety i inne hehe mniejszości, miałyby mieć takie same warunki przy przyjmowaniu na studia i takie same oczekiwania w pracy? Ani zachodnia woke lewica, ale przaśni konserwatyści na to nie przystaną.
IMO idea ciekawa, ale poniekąd utopijna
  • Odpowiedz
Co xD?


@Al-3_x: To co napisałem. Selekcja jest głównie spowodowana brakiem ciałka Barra, który jest takim zapasowym chromosomem. Dlatego dobór środowiskowy mocniej oddziałuje na mężczyzn. Co ciekawe u ptaków jest inaczej.

Twoje podejście bazujące na faworyzowaniu konkretnej płci jest zwyczajnie
  • Odpowiedz
skoncentrowało się całkowicie na jej kompetencjach i użyteczności dla dobra ogółu


@Al-3_x: ocenianie człowieka przez pryzmat oświeceniowej technologicznej racjonalności? Fujka. Można tak oceniać produkty ludzkiej pracy i tu płeć wytwórcy nie ma nic do rzeczy, ale jak patrzymy na człowieka no to trzeba myśleć o tym co jednostkowe, subiektywne, wewnętrzne, emocjonalne, czyli chociażby o takiej tożsamości płciowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii:

Selekcja jest głównie spowodowana brakiem ciałka Barra, który jest takim zapasowym chromosomem.


Jestem otwartym człowiekiem na nową wiedzę więc dopytam czemu brak chromatyny płciowej miałby wpływać na naszą selekcje i
  • Odpowiedz