Wpis z mikrobloga

@odgrzybiacz ściana Ci nie przemarza? U mnie w kilku miejscach byly drobne problemy z tym. Problem byl z różnicą temperatur. W domu ciepło, na zewnatrz zimno i woda skrapla sie na scianie. Najlepiej zaizolować od zewnątrz jak jest możliwość i utrzymywać stała dodatnia temperaturę w pomieszczeniu. Odkad mam grzanie gazowe nic nigdzie nie wychodzi. Gdy rozpalałem w kotle dopiero wieczorem, dom sie wyziebial, potem szybko nagrzewal i to tez bylo problemem.
@odgrzybiacz:
Skomplikowana sprawa. Stare budownictwo jest jakie jest. Kiedyś nieszczelności okna powodowały to, że co prawda było chłodniej i wiatr hulał po chałupie, ale za to wilgoć się nie gromadziła.
Jeżeli chcesz mieć sprawę załatwioną rzeczowo i na lata, to hydroizolacja fundamentów, prawdopodobnie zrywanie podłóg i izolowanie od podłoża, jakiś chudziak wyrównujący, styropiany, docieplenie, do tego osuszacz powietrza i odpowiednia wentylacja. Wszystko zależy od samego domu, ale te wykwity nie wyglądają
@odgrzybiacz jak podłączysz pod panele słoneczne i ustawisz czas w okolicach południa to będzie pracować za darmo. Potwierdzone osobiście że działa - miałem jeden pokój gdzie w zimię podchodziła pleśń. Po wstawieniu w ścianę temat zniknął.
@odgrzybiacz: tak jak piszą, brak wentylacji. Jeśli jest wentylacja grawitacyjna to przecież oczywiste, że musi mieć skąd ciągnąć powietrze. Jeśli szyby parują, czy wręcz pojawiają się skropliny to wiadomo, że jest wilgoć i nie ma ujścia, trzeba wtedy okna rozszczelniać i reagować czy trzeba więcej/mniej. Jeśli się o tym pamięta, to żadne dodatkowe wywietrzniki nie są potrzebne. To samo z używaniem okapu z wyciągiem i paleniem w piecu, fizyki się nie
rzaden_problem - @odgrzybiacz: tak jak piszą, brak wentylacji. Jeśli jest wentylacja ...

źródło: i-pufas-spray-plesniobojczy-500ml

Pobierz
  • 1
@odgrzybiacz: Najważniejsze to ogarnąć wentylacje, okna przestawić na taki tryb, albo kratka z wywietrznikiem na zewnątrz w przeciwnym razie grzyb będzie cały czas wychodził. Tynk zerwać, zostawić do przeschnięcia ścianę, spryskać antygrzybicznym, zrobić nowy tynk.

Sprawdzić podłogę, co jest pod spodem, jeżeli stara zagrzybiała płyta wiórowa -> #!$%@?ć wstawić nowe. Dodatkowo w starym budownictwie spotykałem piach zmieszany z wapnem, czasami wapno, trociny i piach (hasiok) jako wypełniacz/izolacja -> styrodur, wylewka, wylewka