Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie.
Potrzebuje telefon dla mojego starego 60+, nigdy nie miał ani dotykowego ani androida, kupiłbym jakiegoś dla seniora ale on chce wymianiać się zdjęciami na WhatsApp i tu jest problem.
Czyli
Telefon musiałby mieć przyciski, być prostu w obsłudze i mieć WhatsApp, żeby nie padł po miesiącu.
Cena nie gra raczej roli
Kupiłbym tego ze zdjęcia ale w opiniach jest, że trudny w obsłudze, zawiła obsługa.
#telefony #android #telefon
bury256 - Mireczki pomóżcie.
Potrzebuje telefon dla mojego starego 60+, nigdy nie mia...

źródło: temp_file4177992316920636559

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@bury256 Zwykły telefon i biglauncher. Dodatkowo Firefox z ublockiem jako główna przeglądarka oraz dns.adguard.com na cały telefon by wycinać mu reklamy zewsząd. No i usunąć apki szukania od Google by mu clickbaitów nie pokazywało.
Plus modowana apka od yt od modyolo by reklamami się nie wkurzał.
  • Odpowiedz
Potrzebuje telefon dla mojego starego 60+


@bury256: a IQ ile? 90+?
Znam ludzi 70+ a nawet 80+ którzy normalnie smartfonów używają. Więc zamiast wieku lepiej podawać IQ i nie szukać telefonu dla seniora tylko dla ameby
  • Odpowiedz
@bury256 szczerze, nie bawiłabym się w telefonik z przyciskami, moja teściowa zaczęła używać smartfonów przed 70 rokiem życia, na początku się bała i tylko dzwoniła, stresowała się że nie może sobie zapisać numeru bo nie umie, a po kilku tygodniach opanowany Facebook, Messenger, WhatsApp, Twitter, umie w rozliczanie PIT online aplikacją epit, logowanie do zus-u online, rachunki w aplikacji mobilnej banku, profil zaufany, skrzynka ePUAP do składania wniosków do gminy, screenuje sobie
  • Odpowiedz
@bury256 co do logowania to tylko nie polecam by jedyną opcją było logowanie na linie papilarne xd A jak już to ustawić więcej palców niż kciuk, bo dziadek zapomniał hasła do telefonu a kciuka Uciął mu kombajn przy żniwach bo wsadził rękę między paski xD xD xD
  • Odpowiedz
@bury256: kup mu iphona bo bedzie dzialal i nie narobi syfu, moj ojciec 60+ totalny antytalent sprzetowy co zatrzymal sie na technologii magnetowid 1997 ogarna iphone bez problemu
  • Odpowiedz
@bury256 mój ojciec 75 lat śmiga na iPhone 14 więc co za różnica jaki telefon mu kupisz, jedynie musisz mu pomóc go ogarnąć przecież to rzeczy powtarzalne, 10x przeklika i wuala
  • Odpowiedz
@bury256: starsi ludzie boją się technologi ale gdy już poznają że to nic takiego to im w większości przechodzi, dzieci dwuletnie to ogarniają i małpy Instagrama przeglądają więc to minimum chęci żeby palcem smyrać po ekranie. Może jakiś solidniejszy smartfon albo w dobrym etui ze szkłem i jakąś klapką żeby czuł, że nie popsuje to dobry pomysł. Zablokować forum wędkarskie i pokazać, że kocur musi być.
  • Odpowiedz