Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #inwestycje murki, co było by lepszym krokiem.
Mam aktualnie kredyt na nieruchomość i płacę ratę około 1900 zł, kredyt jeszcze 19 lat. Docelowo chce kupić/wybudowac dom.
Moje pytanie jest następujące. Czy warto nadpłacać aktualny kredyt i będę mógł go spłacić po max 3 latach, i dopiero później brać się za odkładanie na dom (do budżetu dojdzie kasa którą jest na rate plus kasa za wynajem), czy jednak teraz odkaldac kase na dom na jakąś lokatę i za 3 lata będę miał pewnie kasę na połowę kosztów domu na resztę wezmę kolejny ktedyt, i za 3 lata wynająć aktualne mieszkanie i zakładam że po prostu kasa za najem będzie spalając hipotekę na aktualne mieszkanie. Jaka jest wasza opinia ? Czy widzicie jakąś lepszą opcję, a nawet czy mogę skierować to pytanie do analizy do jakiegoś specjalisty ? Doradca finansowy ?
  • 6
  • Odpowiedz
zakładam że po prostu kasa za najem będzie spalając hipotekę na aktualne mieszkanie


@xsed: Bardzo ryzykowne założenie. W zasadzie możliwe do spełnienia tylko wtedy, kiedy stopy procentowe są niskie, a kredyt był brany z dużym wkładem własnym. W innym przypadku rzadko to się tak zbilansuje. Chyba, że liczysz, na tylko częściową spłatę raty z wynajmu, to wtedy tak.
  • Odpowiedz