Wpis z mikrobloga

Wszystko co wydarzyło się na tej wojnie od czasu fiaska ofensywy letniej było niepotrzebne. Lepiej dla Ukrainy było wtedy umówić się na zgniły pokój na rok i zbierać siły do dalszej obrony. Zbierać uzbrojenie i wyszkolonych żołnierzy zamiast ich na bieżąco tracić. Kopać rowy, lać beton na bunkry, minować, minować, minować... Rosjanie wbrew pozorom też tego chcieli. Po to wycofali się z Chersonia i obwodu charkowskiego. Oczywiście też by się wtedy zbroili ale dla Ukraińców jako obrońców czas działałby na korzyść w przygotowywaniu pozycji obronnych. Tak jak dla Rosjan na Zaporożu w połowie 2023.

Taki rozejm to by była oczywiście kompromitacja Zełeńskiego bo to jego pomysły trzymania Bachmutu i opóźniania ofensywy do tego doprowadziły. Ego tego człowieka nie pozwala na przyznanie się do błędu i cały jego kraj za to płaci.

Tak wiem, analiza wsteczna zawsze skuteczna. Ale zawodowcy w sztabach wiedzieli jak to się skończy. Tylko Zełeński i jego bezkrytyczne przydupasy wiedzieli lepiej. Masz tu Leoparda z trałem przeciwminowym Taras i dajesz przez to pole, gdzieś tam w krzakach siedzą drużyny ppanc z kornetami, a w drugiej linii znad drzew wychylają się Ka-52 ale zaufaj mi, będzie dobrze xD

Kolejna sprawa to podłość polityków z zachodu którzy dali:
a) za mało broni i amunicji,
b) za późno,
c) namawiali do kontynuowania wojny,
d) nie potrafili dać dobrego treningu na poligonach zachodnich bo uczyli głupot ludzi którzy mogliby uczyć ICH jak jest na prawdziwej wojnie.

ps jestem onucą? Jakbym był za ruskimi to by mnie dupa nie piekła o błędy ukraińskie. Zawsze bardziej cię #!$%@? ten komu kibicujesz.
ps2 wszyscy ludzie którzy piszą, że wykrwawianie się Ukraińców to jakakolwiek korzyść dla nas bo "wyniszczają potencjał rosyjski" to cynicy. Którzy myślą, że są cwani. Tylko zobaczycie gdy zachód pomyśli o nas jak wy teraz o Ukraińcach to będzie wam fajnie? U nas będzie tragedia, śmierć, kalectwo a jakiś fiut na zachodzie będzie się wymądrzał o geopolityce i "powstrzymywaniu Rosji przez dzielnych Polaków". To jest obrzydliwe.

#wojna #wojsko #ukraina
tos-1_buratino - Wszystko co wydarzyło się na tej wojnie od czasu fiaska ofensywy let...

źródło: 9da88154e1a825d578ddd28xx3c8

Pobierz
  • 6
@oydamoydam:
Napisałeś

Rosja ma większą głebię strategiczną no i Rosji nie da się pokonać

Dodam, że w razie czegoś na Pacyfiku kitajce dadzą im landlease który przyćmi ten z II wojny. Aby tylko pan Putin zrobił zadymę na innym niż Pacyfik teatrze.
Wszystko co wydarzyło się na tej wojnie od czasu fiaska ofensywy letniej było niepotrzebne.


@tos-1_buratino: Ofensywa przez deszcz artylerii i bomb, pola minowe i okopy to samobójstwo bez osłony lotnictwa i rakiet dalekiego zasięgu. Zachód powinien był dać myśliwce i lepsze rakiety rok temu.