Wpis z mikrobloga

Ile powinno kosztować skucie tynku do cegły, z wyniesieniem i położenie nowego (goldband) z siatką.
I jak to w kamienicy, od 1cm do miejscami 5cm tynku. Pytam o samą robociznę.

Tynk jest piaskowo-wapienny jakie się robiło 50-70 lat temu. Do zrobienia - około 200m2 ścian, sufitów 50m2. Więc jest to całe mieszkanie.

Na cenę może mieć wpływ to że trójmiasto.

#remontujzwykopem #remont #budownictwo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #mieszkanie #mieszkania #kamienice #budowlanka #budowa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KiedysMialemWiekszyBrzuch: Tu mówimy o złożonej wycenie, skucie i wyniesienie (cena zależna od piętra z którego trzeba będzie znosić), chyba że jest opcja zsypu, po skuciu trzeba sprawdzić jak wyglądają ściany, mogą być spore różnice w kątach i na płaszczyźnie. Często cena może zaskoczyć, bo będzie dużo wyższa niż w nowej deweloperce. Radzę porównać 2- 3 wykonawców
  • Odpowiedz
@KiedysMialemWiekszyBrzuch #!$%@? i ciut ciut. Musisz podzwonić po firmach i umówić się na wycenę. Przez internet to wykopki mogą Ci co najwyżej doradzić jak najlepiej się kuca do defekowania. Kilkadziesiąt tysięcy jak nic. Kucie tego to jest tydzień nonstop, do tego firma z maszyną natryskową, nie wiem jak w to wtapiać siatkę. Lepszym/tanszym pomysłem już byłoby kładzenie na ściany płyt gk na klej. Ale widzę pan sobie wymyślił tynki :-)
  • Odpowiedz
Za robociznę wycenili mnie 100zł od metra (tyle samo za sufit i ściany) - skucie, wyniesienie, położenie nowego tynku z siatką - materiału nie liczę materiału a samą robociznę.

Już 2 inne pomieszczenia zrobili dość dobrze - pion na ścianach, sufit równy - jestem zadowolony, do zrobienia zostały 4 pokoje
- kontener jest blisko, to 1 piętro, tuż obok klatki

@Nowa_Zielonka_ @dasfax @kjungst
A więc 100zł od metra, tyle
  • Odpowiedz