Wpis z mikrobloga

@takigosc: ale w ciągu 1 aktywności czy na przestrzeni tych 5tyg? Jak wciągu 1 aktywności, przyśpieszasz i spada Ci tętno to coś z czujnikiem. Jesli jednak keidyś przy 6:15 miałeś 151bpm, a teraz przy 5:45 145bpm to normalna sprawa, poprawiłeś kondycję.
@takigosc a wnioskujesz na podstawie jednej aktywności czy ogólnego trendu? Weź pod uwagę trasę - wiatr też się liczy, ilość snu, samopoczucie, temperaturę, stres, posiłki (co zjadłeś, czas po posiłku). Zrób kilka takich porównawczych treningów. Porównaj początkowe wyniki do tych po 2-3 miesiącach i wtedy można wyciągać wnioski. Choć też za szczególnie bym się nad tym nie skupiał, bo na poziomie amatorskim to ma marginalne znaczenie. Chyba że celujesz w czas 2-2:30,
@neufrin: Biegam generalnie od 1.5 roku i powoli powoli to tempo rośnie przy tych 150bpm (początkowo jakoś 7:45). W ostatnim bloku do polmaratonu najlepsze tempo lekkie to okolo 6:05. Potem 2 miesiące po 20km/tydzien przez smog/snieg i teraz ten blok w którym robie średnio 55km/tydzień. Pytanie wynika z tego, że nigdy nie widziałem takich wzrostów, nigdy nie musiałem aż tak przyspieszać, żeby tętno doszło do chociaż 160. Na pewno zrobię test
@Kulawy_Lis: początowo plan był <4h na cracovia maraton, ale w tym tempie, które biegam obecnie i które czuję, że mogę pobiec to raczej będę celował okolice 3:50
jestem zwykłym amatorzyną, biegam 4razy w tygodniu i przy 6h biegania tygodniowo jedyne co robię poza pracą i zajmowaniem się dzieckiem to jem i śpię, inaczej nie wstałbym z łóżka
@takigosc: to jest jak najbardziej możliwe. Na to wpływa twoje wytrenowanie, pogoda, ilość warstw na sobie, samopoczucie, dieta itp. Sam w grudniu biegałem wybiegania po 6:XX, a teraz już po 5:20 na tym samym tętnie.

Pomijając już MaxHR gdzie jak po roztrenownaiu mogę osiągnąć prawie 200bpm a teraz podczas interwałów ledwo do 185 dobijam.
@takigosc to jak dla mnie, trening powinien oprzeć się o nabieganie kilometry, a nie puls i jego dogłębne analizy. Szkoda na to twojego czasu i myślenia. Z dzieckiem się pobaw zamiast tego( ͡° ͜ʖ ͡°) Biegając 3 x tydzień po naście km plus raz na jakiś czas długie wybieganie w docelowym tempie osiągniesz tyle samo, co siedząc i analizując ( ͡° ͜ʖ ͡°) To