Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie, ale tylko Tusk był w stanie tak pozamiatać pis jak to widzimy w ostatnich dwóch miesiącach. Lewica jest zbyt podzielona, a Hołownia i Kosiniak Kamysz nie mają tyle doświadczenia/bezwzględności, aby wprowadzać twarde reformy.

Mam wrażenie, że oni wszyscy mogą sobie dzisiaj piastować wygodne funkcje i promować siebie głównie dzięki temu, że Tusk wziął na siebie walkę z pisowską hołotą.

Piszę to dlatego, iż uważam że niektórzy nie doceniają jego roli, nieco mniej eksponowanej ale jednak absolutnie kluczowej w obecnym układzie politycznym. To tak naprawdę on stanowi dziś oś władzy, reszta to tylko dodatki.

#polityka #bekazpisu #sejm
  • 9
  • Odpowiedz
@dozerman230: Rudy, Tygrys, Czadownia, Rzeźnik, Inkwizytor, Pułkownik i nie ma czego zbierać. Lewica jest za miętka i sami mącą w sprawach aborcji bo bez tego nie mają już nic tylko stare dobre PO-PSL + oracz wgniatający wrogów w ziemię
  • Odpowiedz
  • 0
nie mają tyle doświadczenia/bezwzględności, aby wprowadzać twarde reformy.


Będę zatem z utęsknieniem czekał na te twarde reformy. Mam nadzieję, że po 30 latach ktoś w końcu zajmie się ochroną zdrowia i kolejkami, opieszałością i idiotyczną organizacją sądów powodującą trwanie rozpraw po 5-10 lat, o jakąś logikę w polskim prawie już nie śmiem prosić.
  • Odpowiedz
@Bashful: Donald Tusk zostanie tym kim chciał zostać Mateusz Morawiecki. Goście z kasą chcą się zapisać w historii, Mati Morawiec najpierw doradzał Tuskowi, później przykleił się do PiSu aż wypracował pozycję na nominację na premiera. Dopiero Kaiser pokazał jak wygląda polityka na poziomie który powinien być standardem.
  • Odpowiedz
@zachariasz-grundbaum no tutaj to trochę jest pogmatwane. Myślę że Tusk też ma te manierę , że w jego otoczeniu nie może być zbyt wielkich indywidualności. W efekcie był budka i inni. A przecież w ko jest sporo niezłego materiału na całkiem sprawnych polityków
  • Odpowiedz
@muchabzz: Trochę mieli czasu, żeby ten materiał wypłynął, jak Tusk siedział w Brukseli. Nie wypłynął. Tusk wraca i nagle wygrywają z PiSem. Nawet Oskarek Trzaskowski nie dał rady, pomimo że było blisko. Ale co to było. Ja myślałem wtedy, że w prezydenckich była duża szansa, bo wszyscy byli anty-pis i nawet spora część wyborców Konfederacji była deklarowała głosowanie przeciwko Dudzie. Wniosek nasuwa się sam.
  • Odpowiedz