Wpis z mikrobloga

  • 2
@Zoyav: też gówno, ale:
- historię rozmów zapisuje na Koncie Google albo iCloud (można ustawić robienie backupu np. raz na dobę);
- da się być zalogowanym na 4 urządzeniach jednocześnie (wprowadzili to jakiś rok temu).
  • 0
@wypok_wypok: Viber ma #!$%@?ące UI, ale jeśli chodzi o prywatność, to jest rozwiązaniem lepszym sporo lepszym od Messengera (domyślnie włączone szyfrowanie E2E, znikające wiadomości, możliwość usuwania wiadomości dla obu stron bez limitu czasu).
  • 1
@Zoyav: po to, żeby twórcy aplikacji nie mieli wglądu w treść twoich rozmów. Bo jeśli mają, to mogą udostępniać innym podmiotom, gdy zostaną o to (grzecznie) poproszone. Jest też większe ryzyko wycieku w razie ataku.
  • 2
@Zoyav: w praktyce dla użytkownika właśnie tym, że wiadomości (wraz z kluczami szyfrującymi) są trzymane na urządzeniu twoim i twojego rozmówcy, zamiast w chmurze. Jest to trochę bardziej upierdliwe, bo jeśli chcesz zachować historię rozmów to trzeba zrobić backup ręcznie (Signal), albo ustawić automatyczne robienie backupu i wysyłanie do gugla albo iclouda (WhatsApp, Viber; swoją drogą wysyłanie niezaszyfrowanego backupu twoich rozmów go gugla i tak powoduje, że całe szyfrowanie o kant
@meltdown Messenger też już wprowadził ostatnio domyślne szyfrowanie E2E.

W kwestii bezpieczeństwa/prywatności jedynym dobrym komunikatorem jest Signal, ale niestety jak widać na grafice nigdzie nie zdobył on dużej popularności.

Messenger, WhatsApp czy Telegram to jak dla mnie takie samo gówno, każde z różnymi problemami. Z tej trójki najprzyjemniej mi się korzysta z Messengera, tak że do rozmów o pierdołach używam najczęściej jego.

WhatsApp cały czas nie ma "nazw użytkowników", trzeba się dzielić
@meltdown: whatsapp to scam - przechowuje całą historie ze śmiesznymi filmikami na telefonie. Trzeba to czyścić, Po paru tygodniach widywałem archiwa po kilkadziesiąt GB! Ani tego zbackupować ani co. Napisać można tylko jak masz jego numer w kontaktach. Zmiana telefonu to koniecznosc przegrania historii, jak za czasów kopiowania archiwum gadugadu po formacie dysku. Do niedawna archiwum nie dalo sie przegrac między android-ios. Whatsapp jest popularny przez latwosc zalogowania sie kodem z
@meltdown: myślę, że popularność messengera wynika z popularności fb w polsce. Teraz już się od niego odchodzi, ale wiele osób zostało z dawnych czasów. Tak na ten przykład ja ze znajomymi używamy messengera, bo tak jest po prostu łatwiej i mamy porobione grupy, ale z rodziną kontaktuję się na whatsappie (każdy ma do każdego numer, rodziców nie trzeba uczyć nowego konta, do którego zapomną hasła itp). Wrażliwych danych nie trzymam na