Wpis z mikrobloga

Słucham konferencji #tusk, czy oni przygotowują nas do #wojna? ( _)

Czy ktoś bardziej zorientowany mógłby się wypowiedzieć na temat tego, co dzieje się na froncie w #ukraina? Dlaczego akurat teraz (cytując) "ważą się losy Ukrainy"?

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam cieplutko
  • 58
  • Odpowiedz
@theOstry: @noxchi No zbliża się wojna, a jako że Polska jest niczym to nie ma jak odwrócić swojego losu. Ale ktoś musi ginąć aby reszta zdążyła się ewakuować i wywieźć majątek
  • Odpowiedz
@noxchi: no zdanie o tym, że Polska musi zdać egzamin średnio mi sie podoba. Gdzie my i tak jesteśmy można powiedzieć największym sługusem Ukrainy ( ͡ ͜ʖ ͡) (umowa o bezgranicznej pomocy z 2016)
Chociaż może to być takie pitolenie po to aby przykryć obecne problemy w państwie i ostudzić nastroje społeczne polaków w stosunku do ukraińców oraz zmusić do jeszcze wiekszej pomocy
  • Odpowiedz
@noxchi: chyba wypłynęły jakieś plany putina na rozwałkę w Europie po zdobyciu Ukrainy, poustawiali jakieś rakiety dalekiego zasięgu na granicy rus-ukr, chodzą słuchy o 3 miastach w Polsce: Białystok, Warszawa, Kraków (?) narażonych na atak rakietowy, oraz miastach niemieckich i tu już chyba atomówki. Nienawidzę siać niepokoju, bo ruskie k*rwy straszą od początku wojny #!$%@? Polski, krajów bałtyckich itd. ale teraz serio widać ruch chociażby w spotkaniach NATOwskich, i jacyś tacy
  • Odpowiedz
Słucham konferencji #tusk, czy oni przygotowują nas do #wojna? ( _)

Dlaczego akurat teraz (cytując) "ważą się losy Ukrainy"?


@noxchi: zadajecie takie infantylne pytania a potem sie dziwicie jak sie mowi, ze kobiety nie powinny miec praw wyborczych..
  • Odpowiedz
via Android
  • 14
@EmperorOfEmpire a jak to się dzieje, że Ukraina przy takim zaangażowaniu zachodu przegrywa z Rosją, z której od 2 lat wszyscy się śmieją, że ma przestarzały sprzęt i wysyła młodych chłopaczków bez przeszkolenia i wyposażenia? (to pytanie nieironiczne, po prostu nie interesowałam się tym na bieżąco, a ta konferencja wzbudziła we mnie niepokój (,)
  • Odpowiedz
  • 190
@noxchi: Ukraina jeszcze rok temu miała sporą szansę na wygraną. W tym momencie nie wiadomo ile będzie jeszcze w stanie się utrzymać. Zachód nie chce i nie jma możliwości dotować i wspierać Ukrainę sprzętem i amunicją. Rosja gra na wyniszczenie i zwyczajnie ze swoimi zdolnościami produkcyjnymi tą wojnę aktualnie wygrywa. Jeśli USA opuści Ukrainę, a co gorsze Europę - jesteśmy skazani na porażkę. Europa, a tym bardziej Polska ma nieporównywalnie mniejsze
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Pawulon: Nie ma co ukrywać, że europa obudziła się z ręką w nocniku, ale swojego potencjału nie będzie w stanie zbudować przez kolejne lata. Zapowiedzi Trumpa o opuszczaniu Europy nie są zbyt optymistyczne i raczej zachęcają przeciwnika do działań? Z resztą każdy wie, że Trump będzie się skupiał na Tajwanie i Pacyfiku, a Ukraina go nie interesuje. Upadek Ukrainy to ruchły upadek Polski i każdy to wie. Aktualnie przyszłosć nie rysuje
  • Odpowiedz
@noxchi

@EmperorOfEmpire a jak to się dzieje, że Ukraina przy takim zaangażowaniu zachodu przegrywa z Rosją, z której od 2 lat wszyscy się śmieją, że ma przestarzały sprzęt i wysyła młodych chłopaczków bez przeszkolenia i wyposażenia? (to pytanie nieironiczne, po prostu nie interesowałam się tym na bieżąco, a ta konferencja wzbudziła we mnie niepokój (,)


Efekt pro-ukraińskiej propagandy nie wiem po #!$%@? propagowanej w polskiej sferze przez ludzi
  • Odpowiedz