Wpis z mikrobloga

Zdefiniuj czesto.. Jakis czas temu jezdzilem co 2-3 miesiace, ale dla mnie to juz nie czesto, bo kiedys PL-DE robilem max co drugi tydzien..
Pytaj po prostu tutaj i bedziesz mial odpowiedz.
  • Odpowiedz
@Pedzel_Washington: Ja przekraczałem granicę kilkaset razy i tylko raz mi sprawdzali dokumenty, nigdy bagażu. Zazwyczaj tylko zobaczą przez okno do środka albo się pytają co wiozę i tyle. Celnicy inaczej patrzą na samochody z zagranicznymi rejestracjami. Jak widzę, że kogoś przeszukują to na 95% to ktoś na obcych rejestracjach.
  • Odpowiedz
@Pedzel_Washington: Kontrole sa rozne, zaleznie od dnia, tego jak w ich oczach wygladasz i czynnika losowego. Wiekszosc to machaja by jechac. Pare razy zatrzymaja by pogadac, czasem o dokumenty. z 2-3x po tym zaprosili na bok i poszli z dokumentami do biura.. Trzepania jeszcze nigdy, ale jezdze na szwajcarskich blachach, przewaznie z rozowa, jak bez niej to pies jest z tylu (o jego paszport nigdy nie pytali jeszcze).
Z miesem
  • Odpowiedz
@Pedzel_Washington: Kontroli nie przewidzisz, ryzyko wzrasta przez zagraniczne tablice, widocznie wyładowane auto czy na niektórych przejściach też są bardziej uważni. Opłata za każdy kilogram przekraczający dozwolony limit to 17 CHF, jak cie złapią i nie zgłosiłesz to płacisz podwójnie chyba. Jak wieziesz jakieś dobre wyroby mięsne, to może nawet warto opłacić te 17 CHF przez aplikację QuickZoll. Dla paczek kurczaka z kauflanda w niemczech nie płaciłbym ani nie ryzykował kontroli.
  • Odpowiedz
@Pedzel_Washington: W sumie zalezy co wieziesz.. Bo zapomnialem dodac ze dziczyzna, ryby, skorupiaki, mieczaki i inne bezkregowce morskie sa wylaczone z tego limitu: https://www.bazg.admin.ch/bazg/de/home/information-private/reisen-und-einkaufen--freimengen-und-wertfreigrenze/einfuhr-in-die-schweiz/freimengen--lebensmittel--alkohol-und-tabak.html
Wazne ze licza jako mieso wszystkie produkty ktore zawieraja powyzej 20% (wagowo) miesa. Czyli pierogi z miesem tez sie zalapia jako mieso niestety (chyba ze slabo nadziane). Ale nie liczy sie karma dla psow/kotow - o ile w opakowaniach do normalnego handlu ;)
  • Odpowiedz
@Pedzel_Washington: wjeżdżamy raz, dwa razy turystycznie w roku do rodziny. Dwa razy się zapytali czy mamy "mienso". To my grzecznie, ze tak mamy,i tyle ile można przewieźć na osobę. Po prostu ;) ważymy wszystko przed jak wiezemy w "darach" suche kiełbasy i inne wynalazki których tam nie uświadczysz.
  • Odpowiedz