Wpis z mikrobloga

czy kleje w płynie jak dimafix czy nawet lakier do włosów tak samo dobrze ochroni PEI przed TPU jak klej w sztyfcie?

#druk3d
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy kleje w płynie jak dimafix czy nawet lakier do włosów tak samo dobrze ochroni PEI przed TPU jak klej w sztyfcie?


@mapache: tak. Hegron polecam, potem łatwo go ciepłą wodą usunąć.
  • Odpowiedz
PEI musisz przed TPU chronić?


@bukszpryt: TPU najlepiej drukować własnie na blasze z pei pokrytej klejem, na szkle itp, bo albo nie chce się klieć wcale (jak trzeba), albo potem klei się tak, że ściągniesz razem z teksturą pei od blachy...

Ja TPU drukuje na blaszanym stole z klejem hegronem, i jest dobrze, ale trzeba pierwszą warstwę BAARDZO wolno, a potem to już leci (choć na tpu to i tak
  • Odpowiedz
@hrumque: Ja TPU drukowałem tylko z Devil Design. Coś tam na starym gracie drukowałem na szkle bez grzałki i trochę na aktualnym gracie na grzanej blasze z PEI. Żadnych problemów z przyczepnością nie miałem, a na pei na pewno żadnych dodatków nie dawałem.
Może to wynikać z tego, że wydruki były raczej niewielkie i albo miały stosunkowo małą powierzchnię styku ze stołem, albo były na tyle cienkie, że bez problemu
  • Odpowiedz
Tpu bardzo mocno trzyma się płyty pei trzeba sporo siły i szczęścia by nie uszkodzić powłoki. Lepiej klej bo wtedy do niego przywiera. Nie pomaga nawet wyginanie płyty by sam materiał się wygina razem z płytą.
  • Odpowiedz