Wpis z mikrobloga

#ukraina #niewyjadajrolnikom
1. Bądź polskim wąsatym wsiurem i miej ból dupy o konkurencję
2. Zablokuj transport owoców na granicy
3. Poczekaj aż maliny spleśnieją i wpuść transaport
4. Opublikuj zdjęcia spleśniałych malin
5. Zrób Polsce opinię pomagierów putina w świecie
6. Idź do kościółka się pomodlić w niedzielę
7. Kwiiiik
  • 83
  • Odpowiedz
To badajmy żywność na granicy czy spełnia normy i jak spełnia to droga wolna. W czym problem? Ale czuję, że takie rozwiązanie też się nie spodoba naszym rolnikom.


@bboymc samo badanie chyba nie wystarczy. Nie jest łatwo wykryć jak coś było hodowane czy z normami itd.

Przecież gdyby wystarczyły same badania, to w UE nie było by wymogów, żeby coś robić w określony sposób i kontroli. Każdy mógłby robić jakby chciał, aby tylko badania przechodziło.
  • Odpowiedz
@xarcy: o konkurencję? Czy ty jesteś #!$%@? normalny? Pierwsze zdanie i już łga xD
No faktycznie konkurencja, ze ja #!$%@?ę. Masz dwa produtky takiego samego typu. W Polsce masz silną unijną regulację chociażby odnośnie tego czym i ile mozesz tro nawozić. Na Ukrainie nie masz nic, nikt niczego nie kontroluje, oligarchowie (bo tam normalnych rolników prawie nie ma, same wielkoskalowe gospodarstwa) #!$%@?ą całą tablicę mendelejewa w te towary.
No ale
  • Odpowiedz
Całą produkcję rolną oddać tam gdzie taniej. Wojsko zdemontować dupę wystawić albo amerykanów prosić niech nas bronią xD
Nawet, gdyby ukraińskie gówno spełniało normy i było tańsze to w interesie każdego jest bezpieczeństwo lokalnej produkcji. Jedzenie to nie smartfon czy okręt, że można sobie pozwolić produkcję przenieść tam gdzie taniej.
  • Odpowiedz
weź idź się ośmieszać gdzie indziej.

W Polskim interesie nie jest zakup zbóż z Ukrainy.

To bardzo osłabia nasze państwo i społeczeństwo.

W Polskim interesie jest dostarczanie broni i amunicji Ukrainie aby była niepodległa i demokratyczna.


@mpetrumnigrum: Ale ja nie mowie, ze powinnismy kupywac z Ukrainy, bo oni i tak sobie radza lepiej bez nas, tylko sobie robie jaja z r000lsow ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
@xarcy: chyba coś Ci się przwidziało. Umówiliśmy się jako struktura, jako UE, jako społeczeństwo, że produkcja żywności to strategiczna egzystencjalnie gałąź gospodarki i dla bezpieczeństwa musimy być pod tym względem samowystarczalni. Nie można pozowloc aby narazić się na blokadę dostaw z zewnątrz nie posiadając dodatkowo własnych zasobów. Przy tym chcemy aby to co trafią do sklepów było zdrowe i bezpieczne. Rolnicy działają w określonej strukturze przestrzegając narzuconych zasad. W międzyczasie
  • Odpowiedz
@xarcy Ok, a czy ktos mi wytlumaczy dlaczego kiedys zachodni rolnicy mieli bol dupy o Polakow? Ja wiem, ze clo powinno byc, ale chodzi ogolnie ze tanszy towar wjezdza. Podobnie jak kierowcami srajacymi do zwira, ktorzy robia za mniej.
  • Odpowiedz
Ale ja nie mowie, ze powinnismy kupywac z Ukrainy, bo oni i tak sobie radza lepiej bez nas, tylko sobie robie jaja z r000lsow ( ͡° ͡°


@BayzedMan: jakby sobie radzili bez nas to poco taki kwik robią ukraińcy i ty też?
  • Odpowiedz
konkurencja to jest wtedy gdy obie strony graja na równych zasadach, ciekawe czy ukry bylyby takie konkurencyjne gdyby musieli przestrzegać norm zywnosci itp. narzuconych przez UE,


@Czekoladowymisio: Przypomina mi to protest polskich firm spedycyjnych, które płakały, jak to WSTRĘTNA UNIA EUROPEJSKA nakazała grać na równych zasadach w transporcie międzynarodowym, bo polski Janusz z firmy spedycyjnej był w stanie zaoferować najniższą cenę, bo płacił w złotówkach kierowcom grosze, a kierowcy z
  • Odpowiedz
Ok, a czy ktos mi wytlumaczy dlaczego kiedys zachodni rolnicy mieli bol dupy o Polakow?


@XpedobearX: z prostej przyczyny, jeśli nagle do jakiegokolwiek kraju wjedzie niezwykle tani towar to następuje załamanie wewnętrznej produkcji, bo jeśli masz do wyboru zapłacić 1000, a 100 to jako osoba robiąca biznes raczej łaskawie będziesz patrzył na opcję za 100. Tylko z czym to się wiąże? Z gwałtownym bankructwem wewnętrznych producentów, bo to nie jest
  • Odpowiedz
A że te środki są tanie, to polski rolnik nie bardzo ma jak konkurować z rolnikiem ukraińskim.


@jl23: różnica cen jest większa od wysokości dotacji?
  • Odpowiedz
2. Zablokuj transport owoców na granicy

3. Poczekaj aż maliny spleśnieją i wpuść transaport


@xarcy: dzbanie, czy ty rozumiesz, że te maliny jechały tirem mroźnią, tam na ukrainie też były zamrożone i trzymanie ich 2 dni w kolejce na granicy nie spowoduje pleśnienia? xD
  • Odpowiedz
@xarcy: Tak. Świeżo zebrane na polu minowym maliny spleśniały na granicy.
Coraz głupsi jesteście rządowi propagandziści. Tusk zatrudnia ukraińskich analfabetów czy ruskie AI?
  • Odpowiedz