Wpis z mikrobloga

Na przykładzie znaleziska "Kierownik Disneya uważa, że ostatnie klapy to wina seksizmu odbiorców" wrzuconego przez @miszmaszyt widzimy jak działa manipulacja informacją. A w zasadzie samo manipulacja.

Disney nie jest lubiany na wykopie i ogólnie przez środowiska mające nie po drodze z polityczną poprawnością i kulturą woke. I powiem wam, że ja też nie jestem fanem tych działań. Uwazam je za głupie.

Natomiast ten sentyment sprawia, że ludzie wykopują to znalezisko nie sprawdzając skąd jest informacja.

"Serwis Puck rozmawiał z anonimowym dyrektorem Disneya" - anonimowa osoba jest źródłem tej informacji. Możliwe, że nikt z Disney nawet tak nie powiedział, natomiast widzę w komentarzach, że wiele osób odbiera to jako oficjalne stanowisko Disneya.

Widzimy więc, że jeżeli czegoś nie lubimy to jeśli pojawia się coś negatywnego na ten temat, to nie sprawdzimy nawet informacji. Wykopując dodajemy jej ważności, co sprawia, że kolejne osoby przyjmą jedynie nagłówek.

Tak właśnie tworzymy bańki iluzji informacyjnych w których żyjemy.

Nie zdobywamy informacji, potwierdzamy tylko swoje opinie. Uprzedzenia i sympatie.

#media #bekazlewactwa #film #bekazprawakow #swiat #disneyplus
kalosz_zaglady - Na przykładzie znaleziska "Kierownik Disneya uważa, że ostatnie klap...

źródło: Screenshot 2024-02-21 at 10.34.14

Pobierz
  • 4
cud że ludzie znajdą czas na przeczytanie nagłówka, normalni ludzie zapierdzielają cały dzień na dwa etaty
jak widzę tu wrzutki półtoragodzinnych elaboracji na tematy polityczne to pukam się w głowę - kto to ogląda
treści może i słuszne, wywody prawidłowe ale zawsze/dzisiaj przekaz musi być prosty, szybki, bezpośredni, zwięzły, treściwy
@kalosz_zaglady: ja ten artykuł czytałem jeszcze przed stworzeniem tego znaleziska na NaEkranie. Czy mamy serio weryfikować każdą treść publikowaną przez wiele portali? Szkoda życia. Zazwyczaj jak się pojawia sensowne sprostowanie to zmieniam wykop na zakop.

Ps. Woke i lewakami gardzę jak mało kim, ale Disneya opłacam i lubię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)