Wpis z mikrobloga

Paróweczkowy rynek o którym mówił Korwin i powiela to Mentzen, nie ma racji bytu, ponieważ w dobie dyktatury korporacji, ultra kapitalizm będzie prowadził tylko do monopoli i wyzysku na obywatelach. Wystarczy, że już teraz traktuje się ludzi jak śmieci, a oni się na to godzą. Patrząc na tak kluczowe tematy jak elektrownia atamowa, CPK, drogi, rozwój kolei, służby zdrowia, można dojść do wniosku, jaką ignoracją wykazywały się przez lata libertariańskie środowiska.

Oczywiście, jestem dalej prorynkowy i uważam, że w Polsce państwo pełni rolę ciemiężyciela i dyma ludzi dosłownie ze wszystkiego, co się da, ale absolutnie nie idzie to w parze z inwestycjami w tych pieniędzy na jakieś kluczowe cele.

Mam wrażenie, że doszlismy do takiego etapu, że żadna doktryna nie jest dobra, bo świat się już tak popsuł, że wszystko w czym ludzie pokładali nadzieję, jest już pochowane pod ziemią

#polityka #gospodarka #przemyslenia #konfederacja #bekazlewactwa #bekazprawakow
  • 4
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Nie da się już wierzyć w pełen wolny rynek - pozwól kapitalistom działać to się obudzisz goły i wesoły jak wjedzie spekuła na poziomie podstawowych usług społecznych za które będziesz musiał zapłacić i #!$%@? - dostęp do wody sprywatyzowany, ziemia sprywatyzowana -> żywność też, dach nad głową w cenach z kosmosu, energia do ogrzania się w cenach z kosmosu.

Będziesz pracował po to żeby idealnie ci wystarczyło na pokrycie wydatków
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że doszlismy do takiego etapu, że żadna doktryna nie jest dobra


@Kopyto96: Trochę tak jest - a głównie po prostu dlatego, że żadna doktryna nie była testowana na faktycznym, żywym społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Chyba na dzień dzisiejszy konfederacja jako kompromis mentzenowcow i bosakowcow to raczej coś ala ordoliberalizm Erharta tak samo jak cała maga Trumpa tam chyba libertarianski korwinista to może berkowicz i mentzen to pól na pół, mało ma co wspólnego konfederacja i mentzen z paróweczkami korwina dzisiaj. Gdzie korwin by proponował reforme edukacji jako bon czy służby zdrowia jako rozbicie NFZ na konkurujące fundusze zmasakrował by od komunistów i lewaków dzisiaj
  • Odpowiedz