Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie cholera. Walczę z jednym elementem do motóra - dźwignia hamulca. Kupić się nie dało, to już dawno temu przygotowałem elementy - pogiąłem, poszlifowałem, zrobiłem trzpienie - no w ciul roboty.

Próbowałem łączyć na mufy na kuźni. #!$%@?. Nie da rady. Potem kolega miał mi pospawać. Ale jak to koledzy - #!$%@? pospawał. W końcu dzisiaj pojechałem i facet mi pospawał za 30 złotych Tig. No i super. Pięknie, jak chciałem. Tylko się okazało, że jednak źle chciałem i nie pasuje. Kurna.

W giętarkę już nie wsadzę, to wymyśliłem, że wygnę na gorąco. Tylko wyszło brzydko i niekoniecznie dobrze.

Wniosek - potnę, przygotuję i kurde sam pospawam, żeby móc mierzyć na bieżąco. Tylko jedyne spawarki w domu to elektrodowe. A ja w życiu nie spawalem. Bardzo to trudne?
  • 16
  • Odpowiedz
@WolvvloW: Jak masz tak rzeźbić, to lepiej zrobić dobry projekt w 3d i wysłać do wypalenia laserem - potem sobie ewentualnie zeszlifujesz krawędzie na gładko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Irthorr bo ona nie jest płaska, a 3D.

A migomat mi się przyda do dużego projektu. Tylko musiałbym umieć spawać.

MMA serio aż takie trudne? Zależy mi na wytrzymałości. Estetyka mniej ważna.
  • Odpowiedz
@WolvvloW: Bierzesz pod uwagę największą grubość a resztę szlifujesz skoro tak.. No chyba że to jakaś spirala - ale w życiu nie widziałem takiej klamki do motocykla.

Nigdy, absolutnie nikomu nie poleciłbym elementów systemu hamulcowego jako nauki spawania. Ogrodzenie, meble, stoliki, krzesła - są zdecydowanie lepszym pomysłem.

Chcesz wykonać dość precyzyjną część elektrodą, nie majac pojęcia o spawaniu... Gdyby to nie były hamulce tylko wieszak na ubranie to powiedziałbym :śmiało, ucz
  • Odpowiedz
  • 0
@Irthorr tak szczerze, to mniej mnie martwi te 2 k, niż #!$%@? w garażu ^^
Musiałbym się z sąsiadem chyba dogadać, bo w piwnicy kupa złomu. Kolega podpowiadał Tig. Ale to trudne w inną stronę.

Plan taki. Przetestuję tę dźwignię, jaką mam. Może da radę. W międzyczasie przygotuję wszystko do zmiany. Zdejmę, potnę, przygotuję do spawania i jeszcze raz typa poproszę, żeby mi pospawał ładnie.

A MMA się do wakacji nauczę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Irthorr dobra, dźwignia wygląda średnio, bo gięta w imadle przy pomocy młota xD
Ale potem rozgrzałem, zahartowałem i odpuściłem, więc będzie dobrze. Obciążeń nie przenosi.

A spawać i tak się nauczę. Ojciec umie tym MMA, to i ja ogarnę
  • Odpowiedz