Wpis z mikrobloga

Ogólnie to chciałem się Wam pożalić i powiedzieć, że poczta polska to totalny syf i nic sie nie zmieniło u nich od lat.

Bylem osobiście po części do auta i jedna nie pasowała, wymieniłem u gościa i doplacilem hajs zeby na sobote bylo, nadal w piątek z opcją doreczenia w sobote i paczka stoi gdzies 150km ode mnie od tej soboty XD a paczke którą ja nadalem w piątek, zwykla nie zadna priorytet, gość ma u siebie dzisiaj juz do doręczenia

Beka i zenada

#pocztapolska
  • 4
@heracinsky:
Od jakiś 2-3 lat nie ma już opcji "doręczenie w sobotę". Teraz można tylko skorzystać z opcji doręczenia we wskazanym dniu (koszt +15 zł). Opcja dostępna tylko dla przesyłek Pocztex Kurier (nr przesyłki zaczyna się od PX). Termin wskazany jest terminem gwarantowanym, za opóźnienie przysługuje zwrot dwukrotności opłaty za usługę dodatkową. Przesyłka musi być nadana przed godziną graniczną (najczęściej jest to 15:00).

ps. Opcja "doręczenie w sobotę" dostępna jest dla
@heracinsky:
To się należy zwrot dwukrotności opłaty za usługę "doręczenie we wskazanym dniu", czyli 30 zł (usługa doręczenie we wskazanym dniu kosztuje 15 zł). Jak nie dojdzie zaś dzisiaj do końca dnia (czyli w ciągu 2 dni roboczych), to należy się zwrot całej opłaty za nadanie x2.

Reklamację najlepiej złożyć przez https://ereklamacje.poczta-polska.pl/wniosek_reklamacyjny/customer-type tylko musisz się dogadać z nadawcą, kto bierze odszkodowanie za opóźnienie (domyślnie jest to nadawca).