Wpis z mikrobloga

@bombastick: coś mnie ominęło?

https://www.rp.pl/polityka/art39821821-sondaz-zdecydowana-wiekszosc-polakow-popiera-protestujacych-rolnikow

Aż 54,3 proc. ankietowanych w badaniu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” (próba 1067 osób, metoda CATI) z 9–10 lutego 2024 roku „zdecydowanie” zgadza się z postulatami wyrażanymi przez protestujących w Polsce rolników. Protestujący – i o to zapytaliśmy w badaniu – są przeciwni przede wszystkim europejskiemu Zielonemu Ładowi oraz otwarciu unijnego rynku dla produktów z Ukrainy. 22,9 proc. „raczej” zgadza się z postulatami – poparcie łącznie deklaruje więc
  • Odpowiedz
@eloyard: jak ktoś wierzy w ankiety i ich analizy ;)
Jak brzmiało pytanie w ankiecie?
„Lubisz Pan zdrowo zjeść?”
A może
„Czy lubisz Pan zboże techniczne z Ukrainy”
Zamiast:
„skoro janusze z Polski kupują zboże to czy nie lepiej blokować im firmy aby nie mogli go kupować zamiast granicy?”
„Skoro rolnicy są przeciwko zielonemu ładowi to dlaczego nie protestują w brukseli??”
  • Odpowiedz
@wladdan: oderwany od rzeczywistości jesteś chłopie, posłuchajmy fachowców: https://oko.press/na-zywo/dzien-na-zywo-najwazniejsze-informacje/sikorski-o-rolnikach

Radosław Sikorski podkreślał, że Polska jest w czołówce krajów pomagających Ukrainie, ale rolnicy i przewoźnicy to dwie grupy, które „płacą najbardziej bezpośrednią cenę” za europejską solidarność.


„Dlatego musimy to rozwiązać, żeby nie przysłoniło to ogólnego obrazu polskiej solidarności” – mówił. "Jest to trudne, ponieważ problem jest strukturalny, a pod presją wydarzeń Ukraina została dopuszczona do jednolitego rynku bez żadnych warunków i okresów
  • Odpowiedz
@eloyard: ale co Sikorski coś powiedział nie tak? Zwykły populizm polityczny.
Przecież jedno z drugim się nie wyklucza ;)
Zapytaj Polaków czy popierają dotacje dla rolników ;))
Tu piszemy o tym że janusze biznesu kupują ukraińskie zboże i o ankiecie a Ty o Sikorskim.
Czy Ukraina zdecyduje o likwidacji zielonego ładu??
Czy Ukraina będzie ścigać polskich januszy biznesu którzy oszukają Polki i Polaków na jedzeniu?
Czy to zwykli Ukraińcy są temu
wladdan - @eloyard: ale co Sikorski coś powiedział nie tak? Zwykły populizm polityczn...

źródło: IMG_9652

Pobierz
  • Odpowiedz
@eloyard:
Czyli rolnicy uważasz są bardziej widoczni na granicy z Ukrainą niż w Warszawie czy Brukseli??
Ile Ty masz lat żeby nie zrozumieć, że dają się robić najpierw pislamowi a teraz konfederosji, która używa ich jak marionetki ku chwale kacapii.

Taras B. to raczej wynik nieudolności polskich służb. Na Ukrainie też podobno jest ścigany za jakiś kredyt/
  • Odpowiedz
@eloyard:
Co z tego że są widoczni? Czy nie bardziej byliby widoczni w stolicy?
Na granicy szkodzą jedynie a nie działają w słusznej sprawie.

nie wiem jak jest ścigany, nie rozumiem dlaczego muszą go złapać? Dlaczego bez jego obecności nie wydadzą wyroku i nie zaczną sciągać należności z firm które tu działają? Bo podobno dalej działa? Ty wiesz dlaczego?
  • Odpowiedz
@wladdan bo nie działa tutaj przez firmę która ma długi. Miałeś kiedyś doczynienia z prawem i działalnością gospodarczą? Zadajesz setki infantylnych pytań.

Generalnie Ukraina dostała gigantyczny kredyt zaufania i wyciągniętą pomocną dłoń od Polski mimo złych relacji jakie mieliśmy nawet kilka tygodni przed wojną. #!$%@?ą to koncertowo i członkostwuw UE mogą powiedzieć papa na kilkanaście lat dłużej niż wynikałoby to z okresu dostosowania.
  • Odpowiedz
@eloyard:
No popatrz infantylne pytania a tak trudno na nie odpowiedzieć?
Spółka ma kapitał, ma prezesa, czemu do tej pory nikt tym się nie zajął?
Nie mam czasu zagłębiać się w tą sprawę ale TB z tego co widać w necie w 2020 dostała dotacje od państwa polskiego ;)
Widzę tez że TB jest obywatelem Polski to czy Ukraina odmówiła nam wydania jego?
Czy wystąpiliśmy do Ukrainy o jego wydanie?

Na
  • Odpowiedz
@wladdan przeciw UE to namawiał najgłośniej idol wielu wykopków, Roman G.

Dobra, chłopcze, nie płacisz mi za edukację więc trial się kończy. Widzę że masz zdecydowane braki w wiedzy - albo Ukrainiec albo dzieciak, tak czy siak #!$%@? głupoty bo gówno wiesz.
  • Odpowiedz
@eloyard: typowy troll z Ciebie ;) brak argumentów w dyskusji i od razu przechodzisz do ataku ad persona ;)
Nie napisałeś w swoich komentarzach jic mądrego co wniosłoby cokolwiek do dyskusji oprócz ataków, ale ja niechcianem lekcji jak być tępym trollem ;)
W każdym poście minimum jeden atak … brawo dzieciaku ;)

oderwany od rzeczywistości chłopie

ile masz lat żeby nie rozumieć jak działają protesty społeczne?

Zadajesz setki infantylnych pytań.


I
  • Odpowiedz
@wladdan: dzieciaku ułomny, srasz setką pytań an sekundę i oczekujesz że ktokolwiek będzie ciebie traktował poważnie i tłumaczył jak dla gimbusa wszystkie aspekty prawa, gospdoarki, ekonomii, polityki i konceptu umowy społecznej w Polsce i UE? Ja za swoją wiedzę zapłaciłem ciężkie pieniądze w czesnych, podatkach i nauce na żywym organizmie z ludźmi którzy próbowali mnie zrobić w wała. Pal wroty.
  • Odpowiedz
@eloyard: dalszy ciąg wyzwisk, zero konkretów, można na postawie Twoich postów wydać poradnik jak rozpoznać trolla ;)

Skoro nie znasz się na temacie to poco udajesz że coś wiesz?

Nie płaciłeś za wiedze a za papierek i z tego co widzę na wiele Ci się nie przydał bo zostałeś zwykłym trollem internetowym bez żadnych argumentów w dyskusji.
Jesteś strasznie sfrustrowanym małym człowieczkiem, który próbuje podbić swoją ocenę wyzywając innych w necie
  • Odpowiedz