Wpis z mikrobloga

Neobab 2.0 na Drobnera

Niedawno otwarty w lokalu po Nadodrze Cafe Resto. Trafiłem tu trochę przez przypadek bo w lokalu na Reja nie mieli już mięsa xD Zamówiłem kebab w bułce z sosem jogurtowo-miętowym, na pic rel wygląda w miarę spoko ale to tylko pozory. „Receptura” jest nieco inna niż na Reja, kebab ma chyba sprawiać wrażenie bardziej „fancy” ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ziarenka granatu, plasterki marynowanej rzodkwi), niestety mięso jest dramatycznie słabej jakości: twarde, gumowate, ledwo ciepłe. Po barwie domyślam się, że był to kurczak, w smaku trudno było to jednoznacznie zidentyfikować :|
Sama bułka i sos były OK, sposób podania też całkiem spoko. Gdybym mial oceniać całość, dałbym mocne 2,5/10

Lokal na Drobnera ma aspiracje do bycia „restauracją” - zamówienia są przyjmowane przy stolikach i jest normalna obsługa kelnerska. W menu jest wiele innych, bardziej „ambitnych” pozycji, ale po tym co dzisiaj otrzymałem to chyba sobie odpuszczę ich testowanie..

Kebab w lokalu Neobab na Reja jest dużo smaczniejszy a do tego ponad 5 złotych tańszy (kebab w bułce 29,50 PLN vs 35 PLN here)

Na plus bardzo uprzejma obsługa

#jedzenie71 #wroclaw
kyloe - Neobab 2.0 na Drobnera

Niedawno otwarty w lokalu po Nadodrze Cafe Resto. Tra...

źródło: IMG_4221

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz