Wpis z mikrobloga

tl;dr Czy da się podłączyć nowy dysk zewnętrzny jeżeli nie odpala się system?

Padł mi laptop. Już jakiś czas temu, pogodziłam się z tym, większość ważnych plików i tak miałam zabezpieczone, ale nie wszystkie.
Przyszedł teraz czas, że potrzebowałam dokopać się do kilku, które leżały sobie na pulpicie.
Prawdopodobnie w starym jest problem z zasilaniem, bo mam pętlę niebieskich ekranów, "critical process died", a czasami jak próbuje się odpalić to go odcina.
Do rzeczy. Dyski sprawne, sprawdziłam to w cmd listując pliki, więc doszłam do wniosku, że przecież mogę skopiować na zewnętrzny to co potrzebuję.
Wszystko robię w tym niebieskim, windowsowym narzędziu do troubleshootingu (screen) i terminalu.
Podłączyłam jakiś mały pendrive, ale go nie rozpoznał. Znalazłam stary dysk, którego używałam, od razu go wykrył i udało się go podłączyć i skopiować pliki (przy użyciu komend).
Eureka.
Rzecz w tym, że ten stary dysk ledwo zipie i złączka wygląda jakby miała się zaraz rozsypać.
Czy istnieje jakiś sposób na podłączenie/wykrycie wcześniej nieużywanego dysku żeby w razie czego skopiować inne pliki?

#komputery #dysk #windows #programista15k
comfortably_numb - tl;dr Czy da się podłączyć nowy dysk zewnętrzny jeżeli nie odpala ...

źródło: advanced-startup-options-windows-10_

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Czy istnieje jakiś sposób na podłączenie/wykrycie wcześniej nieużywanego dysku żeby w razie czego skopiować inne pliki?


@comfortably_numb: oczywiście, ale jak jest nówka - to trzeba go po prostu spartycjonować (parted) i sformatować, i przydzielić literę dysku... Ręcznie z linii poleceń się da oczywiście, ale po co tak sobie życie komplikować - odpal jak człowiek cywilizowany sysstem 'portable' Windows PE czy jakiś od SergiejStrelec https://sergeistrelec.name/winpe-10-8-sergei-strelec-english/
  • Odpowiedz