Wpis z mikrobloga

To już trzecia próba stworzenia dłoni bez paznokciami.
Ale nawet ChatGPT4 nie radzi sobie z tym, nie może wyobrazić sobie człowieka bez paznokci.
Chyba znalazłem dość poważny problem z tym modelem AI.

Nawet 3 latek byłby w stanie narysować dłoń bez paznokci, ale AI tego nie potrafi.

#sztucznainteligencja #ciekawostki #openai #chatgpt
aptitude - To już trzecia próba stworzenia dłoni bez paznokciami. 
Ale nawet ChatGPT4...

źródło: Screenshot 2024-02-17 at 13.36.41

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
AI nie jest w stanie podjąć abstrakcyjnych problemów. Jeżeli czegoś mu się nie [pokazało to tego nie zrobi


@MxS89: Racja, ale ma dane palców, więc w teorii powinno samo abstrakcyjnie stworzyć ludzką dłoń bez paznokci, skoro tworzy inne cuda.
  • Odpowiedz
@aptitude: ChatGPT jest na poziomie 6-8 latka z wyłączeniem "myślenia" nie szablonowego. Jest bardziej wariacjom odtwórczych tematów, niż faktycznie tworzeniem jakiejś nowej abstrakcji. A mam wrażenie, ze z miesiąca na miesiąc jest coraz głupszy
  • Odpowiedz
  • 1
@BezczelnySurfer: ciekawe, w sumie naprawdę ciekawe, czemu AI takie problemy ma z takim niewinnym zadaniem.

Ale ładnie anatomię człowieka wygenerowało, spójrz na jej łopatki, nawet cień dodał, nawet łokcie są idealne.
  • Odpowiedz
@aptitude: Fakt, szkic "baby od tyłu" jako szkic jest świetny. Jednakże błędny wynik biorę na siebie - powinienem był użyć coś w rodzaju "backside" lub "dorsal aspect of the hand". A tak "back" zostało potraktowane jako plecy. Spróbowałem jeszcze raz, ale efektu brak.

Widzę, że zajechałeś chatgpta ;) To ci dopiero zagwozka czemu tak się dzieje.
  • Odpowiedz
  • 1
Widzę, że zajechałeś chatgpta ;) To ci dopiero zagwozka czemu tak się dzieje.


@BezczelnySurfer: Choć czasami mega kreatywne jest, ale z takim prostym zadaniem ma problem, ale znane jest, że AI ma problemy z dłoniami, może to powoduje, że nie może wygenerować dłoni bez paznokciami.

W teorii dla człowieka to 5 minut w photoshop xD
  • Odpowiedz