Wpis z mikrobloga

Czesc! Zna się tutaj ktoś może na temacie, chciałem sobie w wolnym czasie 'dorobić' na graniu w pewna gre MMORPG. Chodzi tutaj o zdobywanie waluty z gry, i pozniej sprzedaż na Allegro. Jestem na ryczałcie, powiedzcie mi da się to na ryczalcie rozliczyc jesli tak to jaka stawka? Waluta leci z potworów, wiadomo też będe sprzedawal w grze inne przedmioty i je wymieniał na nią.
#podatki #mmorpg #jdg
  • 3
  • 0
@kuncfot: na pewno 3%? nie bedzie to 8.5%? Znalazłem coś takiego. Co tutaj by pasowało do mojego zajecia?
Ryczałt 3%
3% stawka ryczałtu jest odpowiednia dla podatnika, który co prawda nie wytwarza przedmiotów sam, ale kupuje je od innego gracza i sprzedaje kolejnemu. Wówczas jest to działalność usługowa w zakresie handlu, gdzie przedmioty, które są sprzedawane nie podlegają przetworzeniu i zostały zakupione w celu dalszej odsprzedaży.

Ryczałt 8,5%
Taką stawką ryczałtu
@Dustaf1: https://www.pit.pl/aktualnosci/jaki-podatek-od-sprzedazy-wirtualnego-miecza-z-gry-komputerowej-916503

O wiele szybciej urzędnicy poradzili sobie z działalnością, polegającą na odsprzedaży już istniejących przedmiotów czy surowców – czyli takich, które w grze pojawiają się od razu w gotowej postaci. „Jeżeli wnioskodawca – w odniesieniu do wirtualnych przedmiotów nabywanych od innych graczy – nie podejmuje czynności, w wyniku których dochodzi do zmiany (przekształcenia) zakupionych (nabytych) uprzednio przedmiotów – to należy uznać, że przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez wnioskodawcę jest działalność