Wpis z mikrobloga

Cześć, być może ktoś przerabiał w ostatnich miesiącach podobny temat. Mam stary dom w którym zaczął mocno przeciekać dach, jest tam aktualnie zrobione deskowanie plus gont który czasy świetności ma już dawno za sobą. Dach +/- 170 metrów, 3 kominy, brak jakichkolwiek okien, poddasze użytkowe. Spadek niewielki, okolice 15%. No i teraz zastanawiam się jak ugryźć ten temat żeby nie zbankrutować - jeśli chciałbym na ten gont położyć jakąś blachę trapezową (dach jest kompletnie niewidoczny, więc kwestie estetyczne również nie mają znaczenia, a wydaje mi się że tutaj zarówno materiał jak i robocizna powinny wyjść najtaniej) na jakie koszty trzeba się szykować? Bo na internecie spektrum cen jest koszmarnie szerokie - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za m2. Będę zbierał oferty z lokalnych firm dopiero po świętach, także może ktoś podpowie coś ze swojego doświadczenia.

#dachy #nieruchomosci #remont #remontujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DrizztDoUrden: jak ma być tanio i szybko to połóż kolejną warstwe papy, moim zdaniem i tak się bez tego nie obejdzie a że dwa lata na spokojnie może zostać bez wierzchniego pokrycia.
Blacha trapezowa to pewnie około 100zl już z materiałem za m2 powinno wystarczyć, wliczając laty itd, ale przydałoby się przed położeniem trapezu i tak ten gont zastąpić papa.
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: chce to porządnie ogarnąć, także łatania silikonem nie biorę pod uwagę

@Piotropatra możliwe że dłuższy czas już przecieka, najgorsze jest że proste pytanie jak cena za ułożenia m2 blachy trapezowej, rozrzut jest kilkudziesięciu złoty

@ZielonaOdnowa 100 zł od metra za całość byłby do przełknięcia i jest to już jakiś konkret też.

Pod gontem chyba i tak jest papa jeśli zrobione jest tam pełne deskowanie - może nawet
  • Odpowiedz
@DrizztDoUrden:

Także chyba jego czas już nadszedł


Pewnie tak, stąd najlepiej zacząć moim zdaniem od zmiany tego pokrycia. Można walnac papę prosto na to albo zerwać przy ładnej pogodzie do gołych desek i położyć "na świeżo".
Drugi sposób ma tą zaletę że w razie pożaru nie masz nad głową grubej warstwy trudnego do gaszenia
  • Odpowiedz
@DrizztDoUrden mi w zeszłym roku walneli deski na pape i na to blache trapezową z filcem (chyba tak się to mówi) . 140m2 wyłaz plus okno. Kominy podobnie, razem wyszlo ponad 40k - pod Wrocławiem. Wiem że rok/pół temu papa była droga i wyceny porównywalne były. Nie wiem jak jest teraz.
  • Odpowiedz