Wpis z mikrobloga

Jeszcze tak co do ostatniej bitwy Biedronki z Lidlem, złapało mnie parę rozkminek jak mocno wpływa to na ceny obecnych w nim produktów - Czy zauważyliście, że udając się do Lidla, produkty które pojawiły się w koszyku Faktu są podejrzanie tanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ze dwa miesiące temu byłem podjarany, że pojawiła się super promocja na ser i piersi z kurczaka. Dwa tygodnie temu - Znowu ta sama promocja. Dopiero dzięki śmieszkom z walki z Biedronką zauważyłem, że dumpingowane są ceny na produkty, które pojawiły się w tym koszyku.

Z jednej strony liczę na to, że stanie się on stałą, głośną akcją, zachęcającą do zaniżania cen podstawowych produktów. No gdyby nie to, że to Fakt ustala co pojawi się w koszyku - O ile przy pomidorach, ziemniakach i bananach producent nie ma większego znaczenia, to inna sprawa występuje w przypadku Piwa Tatra czy Kawy Nescafe xD Za to wódka 0.5 litra czy herbata jest już bez ustalonej marki - Byle najtańsza. No chyba, że nie doceniam gustów w naszym narodzie i czekolada Wedel wraz z Neską na popitkę weszły do naszego kulinarnego dziedzictwa narodowego.

Natomiast Biedronka wyszła z mocniejszą kontrofensywą niż tylko negowanie holo... nieprawidłowej ceny schabu i upieranie się, że akurat tego dnia mieli ją niższą, niż na paragonie z Faktu. Otóż tworzą oni co miesiąc swój własny koszyk produktów i w porównaniu do tego pierwszego widać pewne różnice (Wrzucam w komentarzu). O ile wyobrażam sobie, że koszyk Faktu próbuje zaprezentować część wspólną typowych regularnych zakupów polaka, to ten biedronkowy uderza w najgłębsze zakamarki naszych dusz i ukazuje prawdę - Paluszki, czekolada, jogurty, kinder niespodzianki, herbatniki - To jest to, co nas nakręca. Do tego granulki kret, zawieszka do kibla, dezodorant i inne niezbędne na codzień towary. Z warzyw i owoców to mamy Ketchup i herbatę owocową xD Przyznaję, ze lubię sobie kupić czekolade, ale tutaj widzę mocną inspirację tagiem #phaxidieta. Czekam na własny koszyk Lidla z wiertarkami udarowym xD

#biedronka #lidl #zakupy
Dziobak_Melciorek - Jeszcze tak co do ostatniej bitwy Biedronki z Lidlem, złapało mni...

źródło: fakt

Pobierz
  • 5