Wpis z mikrobloga

@Niesondzem: Dla Twojej wiadomości, Glapiński nie zawsze był prezesem NBP, złotówka nie zawsze traciła tak na wartości jak w ostatnich latach, PiS też rządził ostatnie 8 lat, wcześniej nie było takiej inflacji.
@jacos911: wynajmujesz przez glapińskiego?
Ja nie piszę o tym że ktoś "nie może" tlyko że ktoś świadomie "nie chce"
Jak ktoś nie moze kupić ale by chciał no to nie jego wina. Ale jak ktoś może ale nie chce...
@Niesondzem: Chodzi o to, że lata rządów PiS sprawiły, że wszystko opłacało się bardziej niż trzymać złotówkę, to nie jest dobry przykład. Morawiecki po prostu zachowywał się, jak ktoś kto kompulsywnie wydaje pieniądze, bo ma wrażenie że się nigdy nie skończą, no i oszczędności ludzi się w końcu skończyły (zjadła je inflacja)
@PiccoloGrande: jeśli nie placisz raty to i nie placiłbyś za wynajem. W obu scenariuszach bezdomność, wiec nie wiem czmeu z tym wyskakujesz.
Wiesz ze po sprzedazy nieruchomosci przerwanego kredytu przysluguje ci cześć z kwoty sprzedazy? i zostajesz z hajsem a jak przestajesz placic za wynajem to zostajesz z niczym. #!$%@?, to podstawy.
@jacos911 Francja - prawie cała energia z atomu, Hiszpania ze swoją zapaścią gospodarczą jak w Chinach, dziwne że tam nie było deflacji jak u skośnookich ;⁠-⁠) Niemcy największa gospodarka, ale zobacz ich skumulowane PPI i komu się to eksportuje.
Wiesz ze po sprzedazy nieoplaconej nieruchomosci przyslugują ci pieniadze ktore wplaciłeś? i zostajesz z hajsem


@Niesondzem: No i ile tego potężnego hajsu dostaniesz jak przez 10 lat spłacałeś ratę w proporcji 10% kapitał, 90% odsetki?

#!$%@?, to podstawy.


Wytrzyj pianę bo ci kapie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@tryb_graficzny: No ale jak wyjmiesz Francję, Niemcy i Hiszpanię to co Ci zostaje w Europie? Chcesz mówić, że Litwa która ma EUR - czyli sama nie ustala stóp i ma 3 miliony ludności? Propaganda "sukcesu" PiS wmawia ludziom, że cała Europa miała inflację, ale to nie prawda (znaczy prawda, ale nie w takiej skali: 13% vs 39%). W Polsce była ona ogromna na tle innych dużych Państw, waluta straciła 29% siły
@jacos911 nie, uwzama, że obie skrajne opinie czyli propaganda sukcesu PiSu i niszczenie kraju przez PiS są gówno warte, a prawda jest gdzieś po środku.
Każdą statystykę można podciągnąć pod swoją tezę i odpowiednio to ubrać w słowa żeby wyszło na moje.
A jak widzę w Hiszpanie która prawie cały przemysł oddała Niemcowi to aż mnie wykręca ;⁠-⁠)
zawsze wiecej niż po wynajmnie chyba co?


@Niesondzem: Nie. Zazwyczaj mniej niż po wynajmie. Jeśli weźmiesz kredyt na 500 tysięcy, spłacisz 50 tysięcy, bank sprzeda nieruchomość za 350 tysięcy to masz nadal 100 tysięcy długu.
@tryb_graficzny: Ja tylko staram się pokazać, że ostatnia bańka na nieruchomościach jest spowodowana polityką PiS i tym, że wywołali ogromną inflację na złotówce, jeżeli uważasz ich politykę za sukces to OK, nie mówmy że jest to po prostu ogólna prawidłowość na rynku i że nie warto wynajmować.
@PiccoloGrande: eee zawsze można samemu sprzedać, ZANIM zabierze to bank z dobrą ceną w ciągu tygodnia.
Dodaj do tego rosnącą wartość nieruchomości.
Kupiłeś za 500k, po 10 latach warta 800k, sprzedajesz za 700k i spłacasz bankowi 450k jeśli uznamy ze spłaciło się 50k kapitału przez 10 lat.
Nadal jesteś zajebiście na plus i praktycznie nie ma szans by być na minus, chyba że zostawisz ruderę z mieszkania i jego wartość spadnie.
eee zawsze można samemu sprzedać, ZANIM zabierze to bank z dobrą ceną w ciągu tygodnia.


@Loloman: No, i po transakcji z zadowoleniem iść mieszkać pod most xD.

Dodaj do tego rosnącą wartość nieruchomości.


A może odjąć malejącą?
Rosnącą bo co? Bo w Polsce od 10 lat rośnie więc będzie rosnąć zawsze? W Niemczech maleją.