Wpis z mikrobloga

Bawi mnie sposób rozwiazania problemow z nieruchami wsrod wykopków, nie ma zadnego spojrzenia holistycznego, dlaczego tak jest, co to spowodowalo, tylko typowe polskie spojrzenie, ktos ma lepiej, to trzeba zrobic tak, zeby mial gorzej, w ogole nie zwazajac na to, ze zapewne te ich pomysly sprawia, ze to oni za kilka lat dostana po dupie.

Likwidacja ROD? A CZEMU TE MIASTA TAKIE ZABETONOWANE, BYLI DZIAŁECZKI, W SUMIE SAM CHETNIE BYM SOBIE TAKA DZIAŁECZKĘ OGARNĄŁ. KOMU TO PRZESZKADZALO? A NO TAK, MI XD.

Albo kataster xD. Juz pomijam to, ze podatek katastralny na zachodzie nie sprawil obnizki cen mieszkan (mieszkania na zachodzie, gdzie jest katastralny sa zarowno nominalnie jak i relatywnie drozsze niz w Polsce), ale wykopki nie widza, ze to moze obrocic sie przeciwko nim. Kataster zaplacicie zapewne w cenach czynszu. Tak samo jak bylo z podatkiem cukrowym, konsumenci mieli nie placic i co sie okazalo placa xD. W dodatku jak to sie mowi przyslowiowe dwa tygodnie, a politycy sie zorientuja, ze w sumie fajny ten katastralny, moze zrobmy go od pierwszego mieszkania i potem taki wykopek dziedziczac mieszkanie po babci albo rodzicach (jeszcze najlepiej w kilka osob) bedzie zmuszony placic podatek katastralny, bo jakis daleki kuzyn bedzie uparty i dzial spadku bedzie ciagnal sie latami xD.

Mam wrazenie, ze co niektorzy tutaj byliby najbardziej zadowoleni, jakby wybuchla wojna, to by z usmiechem patrzyli jak sa bombardowane bloki mieszkalne, bo teraz landlorda dupa boli, a no i ceny nieruchomosci spadaja xD.
#nieruchomosci
  • 11
Bawi mnie sposób rozwiazania problemow z nieruchami wsrod wykopków, nie ma zadnego spojrzenia holistycznego,


@niezdiagnozowany: Bawi mnie sposób rozwiązania problemow z nieruchomościami wśród wykopków, nie ma żadnego spojrzenia holistycznego:
-Rozwalające się na obrzeża miasta bez żadnej infrastruktury i transportu publicznego: brońmy RODosów w centrum miasta
-Ludzie trzymający pustostany i traktujący to jako ETFy, broń boże nie można ich zmusić podatkami do innego zachowanie bo to komunizm

Mam wrażenie, ze co niektórzy
@lecho182:

-Ludzie trzymający pustostany i traktujący to jako ETFy, broń boże nie można ich zmusić podatkami do innego zachowanie bo to komunizm


Ciekawe dlaczego tak robią? Pomyślmy, pewnie dlatego, ze chca, zebys byl zdenerwowany, zbulwersowany, a nie dlatego, ze w Polsce ustawodawca chroni patonajemcę.

Plus wiadomo, ochrona prawa wlasnosci, a kto to widzial, chcesz chronic wlasność? Chcesz zeby wrocil system feudalny!!!
@lecho182:

Mam wrażenie, ze co niektórzy tutaj byliby najbardziej zadowoleni, jakby wrócił system feudalny, to by z uśmiechem patrzyli jak chłopi odrabiają pańszczyznę na rzecz pana-landlorda.

Tak dokladnie jest. Bardzo wielu ludzi chcialoby byc landlordami dlatego strachem reaguja na kazde glosy ze trzeba sie za ten problem wziac. Kazdy tylko o swoja dupe dba i to nic nowego.
@niezdiagnozowany: inwestowanie w firmy czy prowadzenie dzialalnosci to ryzyko, bycie landlordem to praktycznie zerowe ryzyko. Nic wiec dziwnego ze jest wielu pasozytow co chetnie stalaby sie landlordami i dlatego kazde panstwo powinno to zwalczac jak tylko moze.
@niezdiagnozowany: tak o jejku jak ty to masz zle, jakie to wszystko jest niebezpieczne. No widac ze wynajem jest niebezpieczny i nikt tego nie chce robic, no widac.

Znam takich ludzi jak ty i znam ta gadke to nic nowego i typowy gaslighting. Jestes beneficjentem wiec bedziesz rekami i nogami bronil systemu ktory jest dla ciebie korzystny z krzywda dla innych.
@janciopan:

tak o jejku jak ty to masz zle, jakie to wszystko jest niebezpieczne. No widac ze wynajem jest niebezpieczny i nikt tego nie chce robic, no widac.


Sluchaj czlowieku masz zerowa wiedze na ten temat, ale niestety liczba pustostanów jakos nie potwierdza twoich slow xD.

Znam takich ludzi jak ty i znam ta gadke to nic nowego i typowy gaslighting. Jestes beneficjentem wiec bedziesz rekami i nogami bronil systemu ktory