Wpis z mikrobloga

Mam niesamowitą bekę jak wykopki uważają, że podatek katastralny (popierając naszego młodego Lenina - Zandberga) uwazaja, ze podatek katastralny nagle sprawi skokowy spadek cen mieszkań, szczegolnie w dobrych lokalizacjach w duzych miastach.

Wystarczy zobaczyć na państwa Europy Zachodniej gdzie taki podatek funkcjonuje. Okazuje się, że w takiej Polsce, gdzie nie ma katastru wiecej osob mieszka na swoim niz w wynajmowanych w porownaniu wlasnie z państwami Europy Zachodniej.

Juz nie mowiac o tym, ze przy katastrze bedzie powolne gotowanie zaby, najpierw od trzeciego mieszkania, potem od drugiego, a potem od pierwszego, ale za to damy progresywny od trzeciego, moze damy jeszcze jakies wyłączenia, ze na przykład emeryci nie beda go placic i essa ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Skończy sie to tym, ze wykopek dostanie mieszkanie po babełce albo rodzicach to zamiast miec porzadny zastrzyk gotowki to bedzie musial szukac kogos, kto bedzie chcial to mieszkanie nabyc, bo go nie bedzie stac na oplacenie podatku xD. A znienawidzeni przez Was landlordzi, w dluzszej perspektywie, zostana zastąpieni przez duze firmy (przepisy o reitach mialy juz zostac wprowadzone w 2020 r., ale covid stanal temu na drodze), z ktorymi dyskusji zadnej nie bedzie tak jak z Januszem landlordem, Julka albo Oskar przyjda beda mieli napisane co maja zrobic i beda musieli dzialac wedlug procedur. Nie mówiac juz, o tym ze nagle okaze się, że państwo bedzie zmuszone zrobic porządek z dzikimi lokatorami, bo firmy beda tego wymagac, a najemcy beda placic grzecznie czynsz wynajmujacemu instytucjonalnemu, ktory w czynsz wliczy również koszt bedacy podatkiem katastralnym ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zycze powodzenia. #sejm #podatki
#nieruchomosci
niezdiagnozowany - Mam niesamowitą bekę jak wykopki uważają, że podatek katastralny (...

źródło: 4c85d673-b57d-41e0-ab8e-53ce24a81196

Pobierz
  • 78
@wstanczyk:

Zabawnie brzmi to mowienie o zrodle, podczas gdy ty

ale w Niemczech mieszkania są już tańsze nominalnie w wielu miejscach, nie licząć dochodów, więc coś się podejrzane wydają wyliczenia, nie ma też nic o katastrze na tym obrazku.

Z resztą w Berlinie były mieszkania tańsze, niż w Warszawie jeszcze dekadę temu xd


Bez zadnych danych.

Ale masz, lap zrodlo do danych. - https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-mieszkan-w-relacji-do-zarobkow-Jak-wypadaja-Polacy-8471133.html
@niezdiagnozowany:

Wystarczy zobaczyć na państwa Europy Zachodniej gdzie taki podatek funkcjonuje. Okazuje się, że w takiej Polsce, gdzie nie ma katastru wiecej osob mieszka na swoim niz w wynajmowanych w porownaniu wlasnie z państwami Europy Zachodniej.


A w jaki sposób podatek katastralny ma mieć negatywny wpływ na to, czy sobie kupię mieszkanie dla siebie czy nie? Przecież od jednego czy dwóch mieszkań taki podatek nie działa.