Wpis z mikrobloga

Siema mirki,

Zagłębiam się w temat iptv. Aktualnie jestem na etapie następującym, kupiłem listę od teleelevidenie i zastanawiam się z jakiego urządzenia i programu/apki korzystać żeby móc się cieszyć w miarę bezproblemowym oglądaniem. W kodi na Xbox one nie chciała mi się załadować lista (zweryfikuje to ponownie), na myiptv na Xbox one lista się załadowała natomiast na połowa kanałów była bez dźwięku, a niektóre również bez obrazu.

Zastanawiam się nad kupnem chromecasta/firesticka lub ew. Nokia streaming box 8010. Urządzenie będzie służyło tylko i wyłacznie oglądaniu iptv nie zależy mi na fajerwerkach, zależy mi na jak najbardziej bezproblemowym użytkowaniu apki do iptv, z moich informacji wynika, że najlepszy jest tivimate premium i w tą aplikację celuje.

Pytanie do was z jakich urzadzeń, aplikacji i list wy korzystacie? Czy musieliście dogrywać jakieś kodeki żeby odbierac wszystkie kanały z dźwiękiem? Proszę polećcie jakieś fora tematyczne dzięki którym bardziej zagłebie się w temat i zacznę korzystać z tej listy od teleelevidenie.

#itpv #kodi #tivimate #chromecast #firestick #teleelevidenie
  • 16
@lolek999: Jak tylko do IPTV, to mocny chiński box ogarnie. Ważne, żeby miał sporo ramu i dobry procesor. Testuję x96 z procesorem s905x4. Działa wyjątkowo szybko. Nokia 8010 chodzi, jak złoto, ale trochę kosztuje i ma sens, gdy ogląda się Netflix w 4k. Firestic wymaga nieco zaangażowania, ale jest w dobrej cenie.
  • 0
@nenesz z tym, że taki box prawdopodobnie szybciej straci aktualizacje do nowszego androida niż firestick czy Chromecast, a różnica w cenie nie jest duża, więc wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest stick od Amazona lub google.
@lolek999: tak z tivimate. Z dźwiękiem nie miałem raczej problemu. Tam chyba można wybrać ścieżkie dźwiękową. Więc jak by jedna nie działała to inna. Niektóre kanały nie działają ale to chyba nie tylko mi. Ale to jakieś które ja nie oglądał bym i tak.
@Kameleon1: no ok, ale jak to jest z tymi ścieżkami. Na HBO np wiem mam aktualnie na Enigmie ścieżkę oryginalną z DD 5.1 i na kinie domowym dźwięk jest DD, a jak testowałem Crystal to albo nie ma wyboru innej ścieżki albo jest angielska ale tylko w stereo. To jest kwestia dostawcy? Uprzedzając pytanie box transmituje spokojnie np na Netflix dźwięk DD+.
Też jestem początkujący w iptv, testowałem kilka list i nie zabrdzo jakościowo mi odpowiadały, ale mój stary dostawca od enigmy przyszedł z pomocą ;) kupiłem boxa 4K STRONG LEAP-S3 zainstalowałem Tivimate i wszystko pięknie śmiga również kanały i filmy z bibliotek z dźwiękiem 5.1. Dodam, że wybrałem tego boxa również ze względu na wyjście ethernet i mam podłączony do sieci po kablu. Wszystko idealnie bez przycinek.