Wpis z mikrobloga

@v01dtec: już dawno zmieniłem ten żydowski bank na mBank który też zresztą jest #!$%@? ale za to mniej żydowski. Polecam Zagranicznego revoluta. W polskim banku jedyne co mogę trzymać to 20 gr na szczęście xd
  • 1
@kitor: najlepsze, że „jak się nie podoba to można złożyć wypowiedzenie” dobrze, że tam nie mam żadnego kredytu, bo by się trzeba było nieźle uwijać z przenoszeniem.
Albo co z firmami, które właśnie pootwierały jakieś lokaty na pół roku?
Jak dla mnie to takimi zmianami w umowie to się UOKiK powinien zająć.
@ING_Bank_Slaski ładnie to tak?
Albo co z firmami, które właśnie pootwierały jakieś lokaty na pół roku?


@v01dtec: Nie ma związku pomiędzy kontem osobistym/firmowym, a lokatą, więc można zamknąć rachunek bez zamykania lokaty. Po zamknięciu rachunku należy zaktualizować numer rachunku do wypłaty środków z lokaty.
Czytam, porównuję warunki i wygląda na to że wiedzieli co robili. O ile samo konto można mieć jeszcze na dobrych warunkach (np jeśli dobrze się wczytałem w Aliorze jest konto z bezwarunkowym prowadzeniem za 0zł + atm promka 400zł za przelew ZUS/US).
Problem zaczyna się przy np karcie kredytowej.

Ja mam dedykowaną na wydatki firmowe która nie ma zbyt dużego obrotu i ING na niej wymaga średniomiesięcznie 500zł obrotu w skali roku
  • 0
@kutafonixor: jeszcze nie wiem, wszędzie podobne cyrki. na pewno nie Santander. Koło z teamu czeka trzeci dzień na przelew z Pekao do Santandera. . Muszę poszukać. Zalozylen firmowe w Nest, ale tam mi powiedzieli, że zaświadczenie o posiadaniu konta w języku angielskim 50ziko i 2 tygodnie czekania.
  • 1
@kitor: ja założyłem prywatną w Revolucie, bo nie chcieli jakichś chorych zaświadczeń.
Ing mi swego czasu zamknęło kredytowke bez jakiegokolwiek info. Jak złożyłem reklamację to 30 dni zajęło im sprawdzenie, a potem odpisali lakonicznie: „karta została zamknięta z powodu błędu”. Dobrze, że się zorientowałem jak przypadkowo wyciągnąłem ją żeby zapłacić za jakąś pierdołę a nie przy odbiorze samochodu z wypożyczalni, która wymaga kredytówki (bo tylko na takie okazje potrzebuję)
@ING_Bank_Slaski: "Wodociągi kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje."

@v01dtec Generalnie cała masa banków oferuje konto za darmo bez nękania reklamami. Ja rozważam firmowo NEST bank.