Wpis z mikrobloga

jak zwykle ksiazki i nie dokumenty pdf, to tak do 400zl-500 zl chyba tylko kindle paperwhite


@Konfederusiusz: nie zgodzę się.

Mirki jaki czytnik ebooków moglibyśmy polecić? Czy warto uderzać w coś budżetowego na początek czy to tylko zniechęci do czytania? Nigdy nie korzystałem i nie wiem zupełnie na co zwrócić
  • Odpowiedz
@justanotherdude najważniejsze pytanie to czy planujesz korzystać z legimi. Jeśli tak to celuj w te czytniki które są z nim kompatybilne. Ja osobiście używam inkbooka. Nie narzekam choć wolałbym dopłacić i mieć coś szybszego. Kupiony parę lat temu i od samego początku używania go to mordęga.
  • Odpowiedz
@justanotherdude: nie uzywam legimi, ale chyba kindle tez wspiera
tu masz filmik pokazujacy kobo nia vs paperwhite

zobacz jaka jest roznica w czytelnosci czcionki. Kindle ma lepsza rozdzielczosc i tekt jest super czytelny, na kobo tekst jest rozmyty.
mam 10 calowego pocketbooka z podobnie rozmytymi czcionkami, bo kupilem go do dokumentacji.
Denerwuje mnie za kazdym razem gdy z niego korzystam.
Mam tez paperwhite i korzystanie z niego to frajda.
Konfederusiusz - @justanotherdude: nie uzywam legimi, ale chyba kindle tez wspiera
tu...
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska w kindlu jest chyba limit na ilość książek i wgrywanie jakieś jest dziwne. Przez aplikację czy jakoś tak. W inkbooka legimi jest bezproblemowe. Żadnych limitów. Klikasz i ściągasz.
  • Odpowiedz
@justanotherdude: Jeśli budżet pozwala, to taki bardziej uniwersalny i większy można wybrać, np. proponowany tu Kindle Paperwhite 5 lub PocketBook Era. Poczytaj recenzje, to może coś się wykluje:
- PocketBook Era: http://cyfranek.booklikes.com/post/5149398/recenzja-pocketbook-era-z-siedmiocalowym-ekranem-e-ink-carta-1200
- Kindle Paperwhite 5: http://cyfranek.booklikes.com/post/4764619/recenzja-kindle-paperwhite-5-2021-czyli-najszybszy-ekran-na-rynku

Plusy PocketBooka - fizyczne przyciski zmiany stron, pełne wsparcie dla wypożyczalni Legimi i Empik Go, pełne spolszczenie;
Plusy Kindle - bardzo szybki ekran, lżejszy, większy wybór okładek.
  • Odpowiedz
w kindlu jest chyba limit na ilość książek i wgrywanie jakieś jest dziwne.

@robvan: coo? Pierwsze słyszę, a korzystam z PPW3 od lat. W dodatku jest wybór dobrej jakości słowników na niego.
  • Odpowiedz