Wpis z mikrobloga

Uszanowanie,

potrzebuję wywiercić kilka dziurek w ścianach i suficie w bloku z 2003, więc nie wielka płyta. Żeby to zrobić wypadałoby zakupic do użytku domowego młotowiertatkę/SDSa. Zwał, jak zwał. Co polecicie? Im taniej, tym lepiej. Używane to może będzie 2-3x w roku.

#narzedzia #zrobtosam #dom #mieszkanie
  • 17
  • Odpowiedz
@squelop: Jak nie potrzebujesz na remont a tylko kilka dziur to se pozycz od znajomego - albo z wypozyczalni.
Po uja masz kupic cos co bedzie lezec i bedzie nieuzywane?
  • Odpowiedz
@squelop: weź tą biedronkową lub lidlową zwykłą z udarem. Jakieś dobre wiertło i wystarczy. Mi ta biedronkową Remont całej chaty zrobiła ale wiertłami AEG które uważam za jedne z najlepszych
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: bo ja ciągle coś rzeźbię, a to półka, a to lampa w suficie, a to coś. Wolałbym coś mieć cos swojego pod ręką. Jak kupiłem wkrętarkę Graphite'a to skręciłem nią łóżka, komody, krzesła. Tutaj będzie dokładnie to samo.
  • Odpowiedz
@Fanaticz nie wiem, napisał że chce mlotowiertarke z sds to dość konkretne wymagania. Gdyby chciał wiertarkę to by napisał że chce wiertarkę xD
Jak chce mlotowiertarke z sds to idzie do Juli i ma za 250zl
A jak wiertarkę to byle dyskont który akurat ma wiertarkę
  • Odpowiedz
  • 0
@Fanaticz: @Norskee dlatego właśnie piszę, żeby nie przebulić. Stać mnie wywalic hajs na Makitę czy "Milłoka" ale po co? Dlatego pytam ludzi, którzy coś tam więcej pogrzebali przy remoncie i coś podpowiedzą.

@gorzki99 którego konkretnie masz?
  • Odpowiedz
  • 1
@squelop idź do najbliższego marketu budowlanegoni kup co tam mają w cenie 200-250.
Ew. jeśli myślisz o innych narzędziach to kup sobie na aku. Same narzędzia nie są droższe, jedynie na poczatku trzeba dokupić ładowarkę i baterie.
  • Odpowiedz
@squelop: szczerze polecam https://www.castorama.pl/mlotowiertarka-macallister-sds-plus-1250-w/5036581089917_CAPL.prd
Trochę zdrożała, bo w 2019 kupiłem za 350. Mieszkanie w bloku z lat 50, beton tak twardy, że każda zwykła wiertarka paliła wiertła a dziury nie dało się zrobić w ścianie. Kupiłem tego SDSa, dodatkowo jakieś wiertła bosha za 50zł/4szt i popłakałem się za pierwszym zrobionym otworem - weszło jak w ciepłe masełko. Zrobiłem około 100 otworów w tym mieszkaniu, do tego trochę kucia i parę razy
  • Odpowiedz
@squelop: jak to nie jest beton, tylko jakieś bloczki, to zwykły udar grzechotkowy ogarnie. SDS-y są popularne przez popularność betonu w budownictwie.
Ja mam nośne z betonu i działowe z bloczków. Czasem z lenistwa i w betonie próbuję grzechotką i jak trafię na słabsze miejsce to też wchodzi.
  • Odpowiedz