Wpis z mikrobloga

@Def_: jest też za 4k ale to każdy odradzał, ten sprzedawca co ma za 8k też mi odradzał tego za 4 xddd
ale to i tak mało, patrzyłem ostatnie dni, pisałem maile do firm (bo po co pisać cennik przy produkcie na stronie jak w każdym normalnym sklepie).
to są też za 12k (ale mają fajne tryby sterowania, pamiętają programy itp.
za 20k też się znajdzie.
i za 30k też tak
@huntforfur: kiedyś na allegro latały używane niemieckie muflowe piece MLW za 600-1000zl. Ktoś sprowadzał z Niemiec. Mam jeden taki, to normalnie w kartonie dotarł ale tam mam komorę jak kartka papieru, co mi w sumie wystarcza. Teraz zerknąłem po portalach aukcyjnych ale nic nie znalazłem.
Firma pod zmienioną nazwą nadal je produkuje
Np. Linn Highterm type LM 312.10
@QoTheGreat: tylko ciekawe jak z tymi parametrami roznymi
rozgrzeje się do 1100 stopni albo wiecej?
bo chce miec mozliwosc wszystkich stali grzania, elmax chyba albo cpm 3v potrzebuje koło 1130 stopni jak sie chce najwiecej twardosci. Po prostu chce miec juz taki do wszystkiego piec. a rozmiar w sumie moze byc, chciałem sobie 1 albo 2 zrobić duże noże albo maczete ale to tak dla dzieciecej frajdy, a głównie to raczej
@huntforfur: mój ma chyba 1200 max. 2,2kw i dość szybko jak pamiętam się nagrzewał. 30 minut i można było działać. W tamtym czasie na aukcjach latały też stare polskie piece pem ale to klamot.
Nie wiem poszukaj. Fajnie jakby miał atmosfere ochronną.
Ewentualnie przelicz, czy to się opłaca, jest przecież opcja ze zlecaniem hartowania.
@QoTheGreat: kazdy mowi ze jest zlecenie hartowania a ja pisalem do kilku osob to nie ma.
Znasz kogoś kto to zrobi?
bo mam juz prawie jeden nozyk z d2, jeszcze nie skonczylem go obrabiać bo jak nie mam jak hartowac to mi sie nie chcialo.
Mam juz kilka kawalkow stali 50hf na duzego do rąbania, aebl ale nie ma jeszcze pomyslu.
A co do pieca to tam dla mnie nie ma