Wpis z mikrobloga

Jest zasadnicza różnica między feministkami, a księżmi. Większość księży nie uprawia jakiegokolwiek seksu, bo się jego dobrowolnie wyrzeka. Większość tych feministek nie uprawia seksu, bo ich nikt nie chce

#listaosobista
  • 34
  • Odpowiedz
@tusiatko: Ja jestem zdania, że w każdym kraju takie ruchy mają prawo bytu. Czy tam, gdzie jest naprawdę źle czy też w państwie, gdzie możemy mówić o mniej dramatycznej sytuacji. To jak z modelem Maslowa - jeżeli zaspokojone zostały najbardziej podstawowe potrzeby, dążymy do tego, żeby osiągnąć więcej. Tak samo tutaj, osiągnięto pewien pułap, jednak nie oznacza to, że nie ma już nic do zrobienia.

Powiem tak. Jestem za równym
  • Odpowiedz
@dziadekwie: W sumie to tak. Nikt chyba nie przeprowadził nigdy statystyk na temat życia seksualnego feministek i księży. Nie można też było wywnioskować, czy jest zależność między ich wyglądem,a ilością uprawianych stosunków seksualnych. Ale jak zwykle takie powiedzonka przeradzają się w dramatyczne dyskusję, więc trzeba było że tak powiem płynąć z falą.

@gaska: Powiem tak jak już wspomniałam w jednym z komentarzy. Naprawdę nie znam żadnej kobiety, która
  • Odpowiedz
@tusiatko: Ja niestety znam. I to nie żadną życiową niedojdę, a wykształconą dziewczynę z kilkuletnim doświadczeniem - od kilku miesięcy chce zmienić pracę, ale już w kilku miejscach odmówiono jej ze względu na płeć bo pewnie zaraz w ciążę zajdzie. Chyba z dyktafonem powinna na rozmowy chodzić, bo to już jakieś przegięcie. A to przecież nie jest jednostkowy przypadek.

Co do różnic w płacach, z tego co pamiętam badania
  • Odpowiedz
@gaska: bo większość kobiet, które znam i wiem, że mają dość feministyczne poglądy do brzydkich nie należy. Co więcej, żyją w trwałych związkach, część ma mężów. I to żadne ciepłe kluchy, tylko normalnych facetów, którzy umieją ze swoimi partnerkami rozmawiać

Trolololololol. Tradycyjnie w internecie każdy zna zawsze wszystkich. Nagle jak jest dyskusja o gejach to się okazuje że wszyscy mają pełno znajomych gejów, jak o feministkach to wszyscy mają pełno
  • Odpowiedz
@Shaki: Wybacz, ale nie będę ich zdjęć wrzucać na Wykop, bo to byłoby już jakieś naruszenie regulaminu. Nie musisz mi wierzyć, nie zabiegam o to.
  • Odpowiedz
@gaska: No widzisz, a ja nie znam, dlatego mam prawo tak uważać.

Co do kwesti wpływy płci na płacę, mogę Ci powiedzieć za kilka tygodni jaką ma to zależność w stanach, bo właśnie robię projekt, w którym sprawdzam czynniki wpływające na wysokość zarobków. Ale to analiza rynku amerykańskiego, dlatego może się trochę różnić od naszej polskiej sytuacji.
  • Odpowiedz
@tusiatko: Wiesz, to, że czy Ty czy ja o danym zjawisku nie wiemy nie oznacza, że faktycznie nie istnieje.

A przeczytam chętnie, możesz dać znać jak będziesz mieć gotowe. Rynek amerykański znam tylko z relacji osób, które pracowały (czy pracują) na czarno, więc średnia opcja tak naprawdę.
  • Odpowiedz
@gaska: To po cholerę się wypowiadasz w internecie skoro nie zabiegasz o to aby inni ci wierzyli i uznawali twoje zdanie? ;] Ty przy każdej dyskusji niby znasz tysiąc pincet osób które potwierdzają twoje tezy, ciekawe że zawsze wtedy kiedy nie masz innych rozsądnych argumentów. Wot, jak się nie ma nic sensownego do powiedzenia to najlepiej milczeć zamiast próbować cwaniaczyć, mataczyć i w rezultacie jedynie stale się kompromitować.
  • Odpowiedz
@gaska: Ogółem mam do przeanalizowania właśnie płeć, rasę, doświadczenie, lata edukacji, stan cywilny, region kraju(północ i południe), i rodzaj etatu. Może być ciekawie.
  • Odpowiedz
@Shaki: Nie zabiegam, żeby każdy mi wierzył. Ot, taki drobny szczegół.

Ogólnie nie widzę powodu, żebym nie mogła swoich doświadczeń nie używać jako jakiegoś argumentu. Jednemu wydadzą się możliwe, innemu nie - tak jak w "normalnej" dyskusji. A że miałam okazję poznać różnych ludzi to wynik chociażby tego, że miałam styczność z różnymi środowiskami i mieszkałam w różnych miejscach. Nie muszę tego na siłę udowadniać komuś, kto założył sobie, że
  • Odpowiedz
@Shaki:

Nagle jak jest dyskusja o gejach to się okazuje że wszyscy mają pełno znajomych gejów, jak o feministkach to wszyscy >mają pełno znajomych kobiet o "feministycznych poglądach", jak o cyganach czy muzułmanach to każdy wręcz żyje >otoczony nimi.


Chyba Ci współczuję, że masz tak ubogie środowisko i z takimi ludźmi się nie spotykasz. Może czas zmienić pracę/styl życia? Świat jest naprawdę bardzo różnorodny. Cechy charakterystyczne ludzi których wymieniłeś to
  • Odpowiedz