Wpis z mikrobloga

#sebcel
Zastanowmy sie przez chwile jakie perspektywy ma Sebastian na zycie. Do niedawna imal sie dorywczych prac jak pizzeria. Teraz poszedl po rozum do glowy i wyjechal za granice, co wydaje sie byc naprawde rozsadna decyzja, nie majac dobrego wyuczonego zawodu albo konkretnych znajomosci. Przy odpowiedniej dyscyplinie i wyrwalosci bylby w stanie w miare normalnie sobie egzystowac, a moze nawet zyc na srednim poziomie, w Polsce takich ludzi mnoga.

Takze mimo, ze ma swoje ograniczeia intelektualne, to nie jest zupelnym debilem.

Chcialbym jednak zwrocic uwage na jego potencjal do wzrostu w internecie. Czy jestem w stanie sobie wyobrazic, ze Seba zbiera na wykopie grono oddanych fanow w ilosci np. 10k ludu? Przeciez Wy juz teraz nie mozecie bez niego zyc i przychodzicie tu jak kiedys na wieczorynke. Czy cos takiego da sie zmonetyzowac? Wydaje mi sie, ze oczywiscie tak. Do tego sa rzecz jasna inne media, ale od wykopu sie zaczelo.
Pierwsze proby monetyzacji w postaci buycoffee juz zostaly podjete. Zdziwilbym sie, zdyby Seba nie nazbieral tam juz stowki czy dwoch.
Nie jestem za bardzo w patostreamy, ale kiedys ogladalem tego Rafonixa i Magicala, przeciez ci goscie dzieki swojej popularnosci doslownie srali pieniedzmi. Seba to nie jest patus, ale zwracam tylko uwage jaki jest potencjal. wzrostu popularnosci.

Donejty na lajwach, buycoffe, patronite - moze warto robic z siebie wariata zeby zabezpieczyc finanse? Jestem sobie w stanie wyobrazic, ze z dwa lata Sebcel wystapi na gali MMA w walce z jakims Jasiem Kapela albo Minimajkiem i zarobi gore szmalcu.

Ja bym na Twoim miejscu Sebastian powaznie sie nad tym wszystkim zastanowil, nie jestes za madry, ale masz flow i ludzie z jakiegos powodu chca Cie sluchac (moze zeby sie posmiac i dowartosciowac, bo sami sa przegrywami). Jak bedziesz spokojny i zdyscyplinowany to wykop sobie okrecisz wokol palca i za jakis czas role sie odwroca, Ty sie bedziesz smial.
  • 4
  • Odpowiedz
@misunderstanded Seba w ciągu roku zarobił na buycoffe łącznie 70 zł:

Rok temu dostał 15 zł, a niedawno chwalił się kolejną wpłatą 55 zł.

Zapowiedział, że dzień później podziękuje tej osobie bo nie pamięta nicka, ale oczywiście jak to Seba - zrobił odwrotnie CONTRAWISE, tak jak z wyjazdem do Kuala Lumpur, maratonem w Atenach, recenzjami książek i filmów i gówno wyszło z jego zapowiedzi
  • Odpowiedz
@SebastianDosiadlgo: Żeby chociaż te recenzje filmów chciał robić. Na pewno dostarczyłby wiele wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyjazdy do Kuala Lumpur czy tam Aten ok trzeba kasy, rozplanować więcej czasu. Przeczytanie książki też zajmują trochę czasu (chyba że to dzieło o ilości stron w stylu "Wielkiej księgi związków na świecie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), no ale skoro nawet obejrzeć film który trwa
  • Odpowiedz