Wpis z mikrobloga

a jak w przypadku moich niektórych znajomych którzy mają po 40 lat, to już nic nie pomoże.


@MirekStarowykopowy: Ja mam w pracy dwóch szefów konfiarzy, czasami wdam się w dyskusję. Jak rzucę jakiś niewygodny argument typu "czemu teraz bosak liże jaja pisowcom", "czemu memcen jest katozamordystą, który chciałby karać za aborcję w wyniku gwałtu" to nagle stwierdzają: "ja tam polityki nie śledzę, nie wiem, nie znam tematu" (XD), ale co do
@MirekStarowykopowy: to jest przezabawne chłopskorozumowe myślenie, że gadanie „proste i niskie podatki” bez jakichkolwiek realnych propozycji pokrycia wydatków państwowych oznacza bycie specem od gospodarki.

Zdaniem Sebów i Mariuszy głosujących na Konfunię świat jest niesamowicie prosty: wystarczy obniżyć podatki, tak jak kazał Korwin, który nigdy nie pracował ani nie prowadził swojego biznesu, a nagle wszystko będzie pięknie i cudownie, a ludzie będą młodzi, piękni i bogaci. Tylko cholerne rządy dowolnego rozwiniętego kraju
@czerwonykomuch: Anarchokapitalizm to jest w Somalii gdzie 90% społeczeństwa prowadzi jedno lub wieloosobowe działalności gospodarcze. Tam państwo jest na łopatkach, mamy wojny watażków i permanentny kryzys instytucjonalny. To jest ich marzenie w stanie gotowym. Te chłopy nie znają komponentów produktu krajowego brutto. Ich znajomość rachunkowości nie pozwala na zrozumienie, że dług publiczny to surplus prywatny.
@MirekStarowykopowy: uwielbiam, gdy na główną wchodzi z płomieniem znalezisko o GIGANTYCZNYCH PODATKACH W POLSCE, a w komentarzach wypowiadają się sami przedsiębiorcy i doradcy podatkowi liczący podatek od zysków kapitałowych od całego kapitału, płacący składkę zdrowotną taką, że po prostym przeliczeniu wychodzą zarobki na poziomie 100k / mies., grożący przeniesieniem swoich wielkich biznesów do Czech i zachęcający do głosowania na Konfunię, która jako jedyna zapewni nam wszystkim dobrobyt, grill i dwa samochody,