Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, dziś ogłaszam dietę górniczą. Same węgle ( ͡° ͜ʖ ͡°), pączki same się nie zjedzą. Ale ja nie o tym. Jakieś opinie o firmie k-sport? Kompletuję sobie sprzęt do domu i taki zestawik mi się widzi: https://www.k-sport.com.pl/product-pol-321-Lawka-Stojaki-Do-Wyciskania-Skladana-regulowana.html

Zależy mi na tym, żeby to się dało schować łatwo, wygląda legit - przynajmniej na zdjęciach.
Sztangę będę brał pewnie z Decathlonu tą ich markę na 28mm bo już kiedyś sobie ciężary kupiłem i mi szkoda, bo mam 20kg to sobie 50kg dokupię i będzie chyba git. Ta 155cm styknie? Trochę lekkie są bo 7.5kg ale trudno. Ten dwumetrowy może mi na szerokość już się nie mieścić. No, chyba że te 20kg olać i zostawić sobie do hantelek i kupić komplet obciążeń ze sztangą od nowa ale to pewnie dużo drozej wyjdzie. Jakieś rady?

#mikrokoksy #silownia
  • 3
@kefas_safek: wszystko zależy od twoich potrzeb i ambicji treningowych. Jeżeli nie planujesz dźwigać powyżej stówki to taki gryf będzie ok, jeżeli chcesz robić cięższe ciągi i siady to lepiej kupić normalny gryf.
Co do ławeczki, to widzę maksymalne obciążenie 200 kg, to kluczowy parametr. Sam musisz zdecydować czy tyle wystarczy.
@Damian_TS:

Jeżeli nie planujesz dźwigać powyżej stówki to taki gryf będzie ok,

No nie planuję raczej, ja nigdy w życiu się nie zbliżyłem do 100kg na klatkę a jestem raczej starszy niż młodszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

, jeżeli chcesz robić cięższe ciągi i siady to lepiej kupić normalny gryf.

o ciągach nie pomyślałem. No, ale na nim jest napisane że te 170 kg powinien udźwignąć więc