Wpis z mikrobloga

Co się dzieje:
- powyżej 80 km/h czuć i słychać drgania (prawdopodobnie koła przód)
- drgania po ok minucie dalszej jazdy ustają
- drgania czasem się pojawiają a czasem można 200 km przejechać i nic
Dziś idąc obok auta zauważyłem takie oto tarcze jak na zdjęciu.
1 - tarcza prawa (z której prawdopodobnie dochodzą drgania)
2 - tarcza lewa
Co może być powodem takiego ciemnego pasa przez środek tarczy? W sobotę planuję rozkręcić ale nie wiem czego mogę się spodziewać i czy od razu komplet nowych klocków kupować.
#mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja
kamilox4 - Co się dzieje:
- powyżej 80 km/h czuć i słychać drgania (prawdopodobnie ko...

źródło: Tarcze przód

Pobierz
  • 22
@kamilox4: Miałem podobną sytuację, powyżej 80km/h drgania i hałas, jaka przyspieszyłem do 100hm/h i więcej nic się nie działo. Mechanik sprawdził wszystkie końcówki, drążki,klocki itp. i wszytko ok. W ostatnim etapie wziął auto na sprawdzenie amortyzatorów z przodu i okazało się, że po stronie kierowcy amor jest na wykończeniu i wpadał w wibracje, oczywiście wymiana i temat znikł.
tarcze zmierzone też tydzień temu: 0,04 i 0,05 tylko nie pamiętam który pomiar to która tarcza, przy hamowaniu odczuwalne minimalne albo wcale drgania


@kamilox4: tarcze zmieniałeś, a klocki będziesz zmieniał?
@kamilox4: japońce starzeją się 4x szybciej i mają żółte jajca. Także po mojemu to na pewno drgawica. Ale urologiem nie jestem więc zawsze mogę się mylić. Najlepiej zasięgnąć porady specjalisty, ale prywatnie. Bo na NFZ duże kolejki są
@kamilox4: Jak masz taki mocny pas to coś ci klocek źle przylega. Jeśli koła są wyważone to pozostaję hamulce i piasta. Jak auta reaguje gdy pojawiają się te drgania i użyjesz hamulce lekko/mocno?
@kamilox4: Czyli na pewno jest to spowodowane hamulcami. Spodziewałem sie raczej odwrotnej odpowiedzi. A jak zahamujesz delikatnie dotykając hamulca (tak aby tylko klocki dotknęł tarczy) to co sie dzieje?
@kamilox4 Podnieś koło-zahamuj-pokreć ręcznie kołem.
Powinno luźno koło się kręcić.
Porównaj prawe z lewym
Podejrzewam że jakieś jarzmo zacisku trzyma.
Od temperatury tarcza się zwichrowała i ma bicie